13 січня церква вшановує пам'ять Василя Кесарійського, якому приписують винахід іконостасу і авторство безлічі проповідей. У народі свято називалося Васильєв день. Також 13 січня відзначають Щедрий вечір перед Старим Новим роком, передають Патріоти України.
Вірили, що багатий стіл 13 січня забезпечить господареві достаток на весь рік. Головною стравою на Щедрий вечір було порося. Він символізував плодючість і благополуччя. У цей день прийнято було миритися з рідними. Щоб урожай яблук був хорошим, потрібно було підійти до дерева і струсити сні.
Щоб кожному в будинку посміхнулася удача і був достаток, потрібно було купити горіхи і почистити. Поки чистили горіхи промовляли: "шкарлупка, дробись, деньга з гаманця не виводься". Горіхи з'їдали, а шкаралупу закопували.
Не можна 13 січня в Васильєв вечір лаятися і скандалити. Можна залучити біду.
Не можна 13 січня ввечері виносити сміття. Можна все щастя з дому винести.
Не можна 13 січня давати та брати в борг гроші.
Не можна 13 січня перераховувати гроші, особливо дрібні купюри або монети. Можна зіткнутися з фінансовими труднощами.
Не можна 13 січня вранці ні з ким розмовляти, поки не вмився. Можна весь рік провести з порожніми кишенями та упустити успіх.
Якщо вночі на небі було багато зірок, то буде хороший урожай ягід.
Якщо сніг в цей день, то чекати урожайний рік.
Якщо погода тепла, то літо буде дощовим.
Якщо у вас вдома є орхідея, яка раптом перестала рости, не спішіть викидати тропічну красуню. Спробуйте приготувати просте добриво для орхідей. Існує аж два рецепти. Для першого вам знадобиться три інгредієнти, які знайдуться на будь-якій кухні, переда...
Православне свято 7 квітня (20 квітня за старим стилем) - день пам'яті преподобного Георгія, сповідника, митрополита Митиленського. За юліанським календарем - Благовіщення Пресвятої Богородиці, одне з 12 найбільших християнських свят року, нагадують ...