Правильно приготувати розсипчастий рис - це велике мистецтво. Професіонали роками збирали кулінарні хитрощі, і тепер ці поради доступні всім, передають Патріоти України
Крім того, щоб вибрати правильний сорт, необхідно підібрати правильну каструлю і дотриматись низки вимог у процесі готування.
Загалом відомо близько 7000 сортів рису. Але досить знати, що в залежності від способу обробки рис ділиться на шліфований та нешліфований, а також на пропарений.
Розсипчасті страви виходять з нешліфованого та пропареного рису.
Краще віддати перевагу довгозернистим сортам, який підійде як гарнір до м’яса, риби та овочів.
Середньозернистий гарний для різотто чи паельї, а круглі зерна гарні для каш, пудингів, для приготування суші чи крем-супів.
Рис не вийде розсипчастим, якщо перед приготуванням не промити крупу у холодній воді. Адже так видаляється зайвий крохмаль. А якщо замочити крупу на 30 хвилин, то можна скоротити час приготування і не розварити крупу.
Рекомендується вибирати посуд з товстим дном. Так рис не злипнеться і не візьметься грудками. Тому ідеально підходить чавунна каструля з товстим дном.
Перші 3 хвилини рис вариться на сильному вогні, потім вогонь зменшується і страва готується ще 7 хвилин. Потім рис вимикається і доходить ще хвилин 10 під кришкою. Коли крупа вбирає всю рідину, це означає що рис готовий.
Не можна перемішувати рис у процесі приготування. Так виділяється крохмаль, через що крупа перетворюється на в’язку липку кашу.
Професіонали не рекомендують відкривати кришку доти, доки рис не буде повністю готовий. Тому краще брати посуд зі скляною кришкою.
Якщо у вас невелика ділянка, то організувати окреме місце для кожної культури складно. Однак деякі рослини, кущі та дерева можна садити поряд. Що посадити біля винограду, якщо ви хочете потім отримати соковиті та великі ягоди — читайте в матеріалі ТСН....
Алюмінієві каструлі є майже на кожній кухні. Вони легкі, зручні й недорогі. Але не все можна в них готувати. Деякі продукти можуть зіпсувати і смак страви, і сам посуд. Щоб уникнути помилок, варто знати, які страви алюміній не "любить". Редакція FoodOb...