М’язи живота беруть участь майже у кожному русі тіла, підтримують баланс та захищають хребет. Вчені довели, що постійно втягувати живіт дуже шкідливо, зайве напруження може призвести до серйозних проблем, передають Патріоти України.
Є чотири основні причини розвитку "синдрому пісочного годинника": цей стан означає зміни в структурі черевної стінки, якщо його не лікувати – страждатимуть внутрішні органи. Чому не слід постійно втягувати живіт, розповіло видання Science Alert.
Перша причина зумовлена певними вродженими захворюваннями (гастрошизис або омфалоцеле). Внаслідок хвороб утворюється м’язовий дисбаланс.
Погана постава – ще одна причина. Хребет відхиляється від свого нормального S-подібного вигину, що призводить до порушення функціонування м’язів черевного преса. Через проблеми зі шлунком, печінкою чи жовчним міхуром починається біль у животі, що також змушує свідомо чи мимовільно скорочувати м’язи.
Вчені пропонують цікаву аналогію: уявіть, що живіт – це тюбик із зубною пастою, а стискання посередині створює тиск зверху і знизу. Втягування м’язів зменшує кількість простору, доступного для розміщення органів черевної порожнини. Це впливає і на процес дихання, оскільки діафрагма не може опуститися у потрібне їй положення. А тиск у нижній частині призводить до надмірного навантаження м’язів тазового дна.
Черевна порожнина зменшується в об’ємі і одночасно з цим збільшується сила, що давить на суглоби хребта та таза.
Наразі існує обмежена кількість досліджень, щодо впливу синдрому пісочного годинника на дихальну здатність, однак вчені довели, що надмірне втягування живота є причиною зменшення загальної ємності легень на 27-40%. Невідомо, чи це призводить до довгострокових змін дихальної здатності, але в короткостроковій перспективі ви швидше відчуватимете втому через зменшення надходження кисню в кров.
Постійне втягування живота створює навантаження на тазове дно, призводячи до порушень роботи сечового міхура, матки та прямої кишки.
Але вчені заспокоюють: синдром пісочного годинника є оборотним станом. Певні вправи допоможуть позбутися м’язового дисбалансу. Корисним буде навіть звичайний пілатес.
Якщо ваші білі рушники втратили свою м’якість і потребують освітлення, експерт поділився простим лайфхаком, який допоможе відновити їх за один цикл прання в пральній машині. Так, Олівія, експертка з Clotheslyne, розкрила простий трюк для відновлення м’...
Лише у США, згідно з дослідженнями, в середньому з'їдають понад 4 кг шоколаду на рік. Серед десяти країн, які є найбільшими споживачами шоколаду в світі, Сполучені Штати посідають дев'яте місце. Наприклад, у Швейцарії в середньому з'їдається близько 9 ...