Чому шкідливо постійно втягувати живіт: Учені дали несподіване пояснення

М’язи живота беруть участь майже у кожному русі тіла, підтримують баланс та захищають хребет. Вчені довели, що постійно втягувати живіт дуже шкідливо, зайве напруження може призвести до серйозних проблем, передають Патріоти України.

Є чотири основні причини розвитку "синдрому пісочного годинника": цей стан означає зміни в структурі черевної стінки, якщо його не лікувати – страждатимуть внутрішні органи. Чому не слід постійно втягувати живіт, розповіло видання Science Alert.

Перша причина зумовлена певними вродженими захворюваннями (гастрошизис або омфалоцеле). Внаслідок хвороб утворюється м’язовий дисбаланс.

Погана постава – ще одна причина. Хребет відхиляється від свого нормального S-подібного вигину, що призводить до порушення функціонування м’язів черевного преса. Через проблеми зі шлунком, печінкою чи жовчним міхуром починається біль у животі, що також змушує свідомо чи мимовільно скорочувати м’язи.

Вчені пропонують цікаву аналогію: уявіть, що живіт – це тюбик із зубною пастою, а стискання посередині створює тиск зверху і знизу. Втягування м’язів зменшує кількість простору, доступного для розміщення органів черевної порожнини. Це впливає і на процес дихання, оскільки діафрагма не може опуститися у потрібне їй положення. А тиск у нижній частині призводить до надмірного навантаження м’язів тазового дна.

Черевна порожнина зменшується в об’ємі і одночасно з цим збільшується сила, що давить на суглоби хребта та таза.

Наразі існує обмежена кількість досліджень, щодо впливу синдрому пісочного годинника на дихальну здатність, однак вчені довели, що надмірне втягування живота є причиною зменшення загальної ємності легень на 27-40%. Невідомо, чи це призводить до довгострокових змін дихальної здатності, але в короткостроковій перспективі ви швидше відчуватимете втому через зменшення надходження кисню в кров.

Постійне втягування живота створює навантаження на тазове дно, призводячи до порушень роботи сечового міхура, матки та прямої кишки.

Але вчені заспокоюють: синдром пісочного годинника є оборотним станом. Певні вправи допоможуть позбутися м’язового дисбалансу. Корисним буде навіть звичайний пілатес.

Є чарівні звички! Як схуднути, не відмовляючи собі в смачному

субота, 28 вересень 2024, 12:30

Найефективніший підхід до схуднення полягає в ігноруванні модних трендів і зосереджені на надійних принципах здорового харчування. Щоб попрощатися із зайвими кілограмами, варто додати свого раціону корисні та поживні продукти, а також - активність, пер...

Відчуваєте "вічну втому"? Ось що стоїть за відчуттям виснаження і як з цим боротися

субота, 28 вересень 2024, 10:30

Сон є критично важливим для вашого здоров’я та загального самопочуття. Якщо ви не забезпечите своєму тілу достатню кількість відпочинку, це може мати негативний вплив на фізичний стан, концентрацію та поведінку, передають Патріоти України. Згідно з да...