Чи може засмага спровокувати рак - все, що треба знати

Вплив сонячних променів на шкіру людини може спричиняти опіки, алергію та навіть рак. Ба більше, з погляду фізіології, біології і дерматології, сонце забезпечує майже 97% передчасних ознак старіння і взагалі змін шкіри та волосся, передають Патріоти України.

OBOZ.UA вирішив нагадати, як правильно засмагати, щоб не нажити собі нових проблем. Тому наводимо 5 основних порад, щоб не "підсмажитися" цього літа:

1. Слідкувати за часом перебування під сонцем. Категорично заборонено засмагати з 10:00 до 15:00, але якщо уникнути цього не вдалося – перебувайте у затінку та не забувайте користуватися SPF.

2. Оцінити фототип своєї шкіри. Людям із першим та 2 типом засмагати не можна.

3. Берегти від прямих сонячних променів дітей, особливо маленьких.

4. Заборонено засмагати людям, які приймають певні види ліків на постійній основі. Вони мають фототоксичний ефект і людина просто за хвилини втрачає твою шкіру вона вся вкривається пухирями.

5. Відмовитися від походів до солярію – це дуже шкідливо. Якщо ви хоч раз у житті відвідували солярій, то майже на 17% статистично у вас підвищуються ризики отримати найзлоякісніший рак у житті – меланому.

Як правильно поводитися з сонячними опіками:

– не можна наносити жодні маслянисті основи;

– не можна обробляти опік будь-якими спиртами чи спиртовими настоями трав – це тільки поглибить опік;

– якщо йдеться про легкий ступінь опіку, придбайте в аптеці постсонячні засоби;

– якщо опік серйозний (третій ступінь), то варто все-таки звернутися до лікаря.

А ви це знали? Чому у кухонній фользі є глянцевий та матовий боки

вівторок, 22 квітень 2025, 8:30

Ба більше, більшість людей загортають продукти навмання, не замислюючись, який бік має бути до їжі. Але ця, здавалося б, незначна деталь насправді може впливати на результат приготування, про це розповіли на сторінці sizovasofiaa, передають Патріоти У...

Урожаю позаздрять всі! Найкраще натуральне добриво для полуниці, яке легко приготувати

вівторок, 22 квітень 2025, 7:30

Натуральні добрива для полуниці, і перш за все, домашні препарати, корисні для здоров'я, екологічні й містять ряд легко і швидко засвоюваних поживних речовин, необхідних рослинам. Крім того, таке підживлення при регулярному внесенні значно зміцнює росл...