Вплив сонячних променів на шкіру людини може спричиняти опіки, алергію та навіть рак. Ба більше, з погляду фізіології, біології і дерматології, сонце забезпечує майже 97% передчасних ознак старіння і взагалі змін шкіри та волосся, передають Патріоти України.
OBOZ.UA вирішив нагадати, як правильно засмагати, щоб не нажити собі нових проблем. Тому наводимо 5 основних порад, щоб не "підсмажитися" цього літа:
1. Слідкувати за часом перебування під сонцем. Категорично заборонено засмагати з 10:00 до 15:00, але якщо уникнути цього не вдалося – перебувайте у затінку та не забувайте користуватися SPF.
2. Оцінити фототип своєї шкіри. Людям із першим та 2 типом засмагати не можна.
3. Берегти від прямих сонячних променів дітей, особливо маленьких.
4. Заборонено засмагати людям, які приймають певні види ліків на постійній основі. Вони мають фототоксичний ефект і людина просто за хвилини втрачає твою шкіру вона вся вкривається пухирями.
5. Відмовитися від походів до солярію – це дуже шкідливо. Якщо ви хоч раз у житті відвідували солярій, то майже на 17% статистично у вас підвищуються ризики отримати найзлоякісніший рак у житті – меланому.
Як правильно поводитися з сонячними опіками:
– не можна наносити жодні маслянисті основи;
– не можна обробляти опік будь-якими спиртами чи спиртовими настоями трав – це тільки поглибить опік;
– якщо йдеться про легкий ступінь опіку, придбайте в аптеці постсонячні засоби;
– якщо опік серйозний (третій ступінь), то варто все-таки звернутися до лікаря.
Наприклад, змочіть булку водою і поставте її в розігріту до 180 градусів духовку на 5 хвилин — скоринка знову стане хрусткою, а м’якуш — ніжним і м’яким, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Є ще простіший варіант: обгорніть хліб у вологу се...
Смартфони часто звинувачують у тому, що вони заважають зосередитися, проте нове дослідження, опубліковане у Frontiers in Computer Science, доводить, що люди відвертають увагу незалежно від наявності телефону поруч, передають Патріоти України. Експериме...