Чи можна вмикати пусту мікрохвильовку - відповідь вас здивує

Деякі домашні прилади не тільки можна вмикати, коли вони порожні, але й час від часу треба. Так пральну чи посудомийну машину таким чином вдасться почистити, передають Патріоти України. Але чи варто вмикати мікрохвильову піч, коли в її камері нічого нема?

OBOZ.UA поцікавився порадами експертів з цього приводу. Вони досить категоричні та однозначні у своїх порадах.

Як працює мікрохвильова піч

Для нагріву їжі мікрохвильова піч генерує мікрохвилі надвисокочастотного випромінювання за допомогою магнетрона. Вони діють на дипольні молекули в їжі, в першу чергу води, змушуючи їх швидко обертатись. Це викликає молекулярне тертя, через що страви дуже швидко нагріваються. При цьому посуд, який не містить дипольних молекул, залишається холодним.

Чи можна вмикати порожню мікрохвильовку?

Якщо у камері печі нічого немає, мікрохвилі починають поширюватись безпосередньо по ній, відбиватись від стінок, і нагрівати сам прилад. Зокрема, діяти на магнетрон, який з часом від такого використання вийде з ладу. Він поглинає стільки ж мікрохвиль, скільки виробляє, а прилад на це не розрахований.

При цьому, якщо увімкнути порожню мікрохвильовку всього на декілька секунд, біди не станеться. Магнетрону потрібен деякий час, щоби перегрітись і згоріти. Тривалість цього часу залежить від моделі мікрохвильовки. Конструктори переконують, що ви відчуєте горілий запах від магнетрону до того, як відбудеться якесь серйозне його пошкодження. Але все одно не радять так експериментувати. Під час роботи приладу всередині має знаходитись хоча би склянка з водою.

Чи можна залишати відчинені дверцята, коли мікрохвильовка працює?

За своєю конструкцією прилад є так званою кліткою Фарадея. Це означає, що всі випромінювані мікрохвилі залишаються замкненими у ній і не виходять за межі цього контуру. Якщо цілісність контуру порушити (відчинити дверцята в процесі роботи), мікрохвилі почнуть виходити назовні і діяти за своїм звичним принципом – швидко обертати дипольні молекули, які потраплять у зону їхнього впливу.

Що це означає на практиці? Продукти, які опиняться у зоні поширення мікрохвиль, почнуть готуватись, а металеві предмети іскрити, що небезпечно, адже може викликати пожежу. Також електричні дроти у приміщенні, де працює відчинена мікрохвильовка, будуть передавати високочастотну енергію до приладів, до яких вони під’єднані. Зазвичай це не має відчутних наслідків, але не завжди – може спричинити і шкоду. Але найстрашніше, що ці хвилі почнуть інтенсивно впливати на молекули води всередині живих організмів. Так люди і тварини можуть зазнати термічного пошкодження внутрішніх органів зокрема, навіть смертельного. Тому мікрохвильовку необхідно зачиняти перед увімкненням завжди.

Ефект приємно здивує! ТОП-9 продуктів на сніданок, які зроблять день продуктивним

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:44

Сніданок – це важлива частина дня, яка допомагає відновити рівень енергії після ночі та забезпечує організм необхідними поживними речовинами. Для здорового старту обирайте продукти, багаті вітамінами, мінералами та антиоксидантами, які підтримують фізи...

Ви могли цього не знати! Ось як впливає вживання родзинок на організм

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:50

Родзинки — це не лише смачна закуска, а й корисне джерело антиоксидантів, яке може покращити здоров'я травлення та серця. Їх зручно вживати у вигляді перекусу та легко додати до раціону, навіть у порівнянні зі свіжими фруктами, передають Патріоти Украї...