Дачникам на замітку! Яблуні, вишні та груші завалять урожаєм: Просто підсипте в жовтні під дерева ці добрива

Восени потрібно підготувати дерева до майбутнього сезону. У жовтні продовжують підгодовувати яблуні, груші і вишні, оскільки саме в цей період вони формують бруньки для подальшого розвитку навесні, передають Патріоти України.

Осіннє підживлення плодових дерев проводять в середині жовтня, оскільки воно допомагає зробити їх стійкішими до холоду і краще пережити зиму.

Для підживлення яблунь, груш та вишень восени рекомендовано обирати такі добрива:

  1. Перегній — він покращує структуру ґрунту та забезпечує дерево всіма необхідними поживними речовинами. Під молоді дерева потрібно не менше 30 кг перегною, а для дорослих — до 50 кг.
  2. Фосфорно-калійні добрива — для яблунь та груш потрібно 300 г суперфосфату і 200 г сульфату калію. Ці добрива можна змішати з перегноєм, а тоді внести під дерева. Для вишні розведіть 2 столові ложки сульфату калію та 3 столові ложки суперфосфату у 10 л води. Під кожне дерево потрібно не менше 4 відер.
  3. Гній — його вносять у ствольні кола, а потім мульчують сіном. Під кожне дерево потрібно не менше 5 кг гною.
  4. Комплексні добрива — в магазинах продаються спеціальні комплексні добрива для підживлення плодових дерев саме восени.

Після внесення добрив обов'язково замульчуйте дерева сіном або скошеною травою.

Додатково яблуні та груші в жовтні можна полити такими добривами:

  1. Селітра — на 10 літрів окропу потрібно до 50 г селітри. Залиште розчин, щоб він остиг, а потім поливайте дерева біля основи стовбура.
  2. Мідний купорос — в 10 літрах води розчиніть 100 г купоросу, а потім обприскайте рідиною груші та яблуні зі всіх сторін. Дочекайтеся повного опадіння листя.
  3. Йод — в 10 літрах води розчиніть 10 крапель йоду, полийте дерева біля кореня. Не забудьте замульчувати сіном.

А ось для вишень, черешень та слив в жовтні додатково доступні підживлення з кальцію. Прикореневу зону можна присипати меленою яєчною шкарлупою чи доломітовим борошном. На кожне дерево потрібно приблизно 500 г меленої шкарлупи або 8 склянок борошна. Також підходить хлористий калій. Він сприяє розвитку і росту дерев. Для молодих слив, вишень та черешень підійде 1 склянки такого добрива, а для дорослих вже потрібно 2 склянки.

Не рекомендовано використовувати свіжий гній, оскільки в ньому багато азоту, який може перешкоджати переходу ягідних дерев в зимову сплячку.

Один нічний жест, про який ми не здогадуємось - тіло благає про допомогу!

вівторок, 22 липень 2025, 0:12

Ви коли-небудь ловили себе на тому, що прокидаєтесь із однією ногою, яка стирчить з-під ковдри? Це може здаватися звичайною звичкою, але насправді - це важливий сигнал від вашого організму. І вчені нарешті з’ясували, чому ми це робимо, передають Патрі...

Ця звичка продовжує життя! І мова не про спорт чи дієту

понеділок, 21 липень 2025, 23:42

Ми звикли думати, що довголіття залежить насамперед від правильного харчування, спорту, якісного сну чи відсутності стресу. Та виявляється, існує ще один неочевидний, але надзвичайно потужний фактор, який подовжує життя. Його часто недооцінюють - а дар...