Збір картоплі починається з кінця серпня і триває до початку жовтня. Гарний урожай може забезпечити господаря "другим хлібом" більш ніж на півроку. Але це - за умовою, що картопля добре збережеться, передають Патріоти України
Тож які є дуже важливі принципи її зберігання, щоб через 3-4 місяці вона не проросла та не погнила? РБК-Україна (проект Styler) зробило матеріал з порадами, які умови необхідно створити, щоб коренеплід не зіпсувався, та як підготувати його до зберігання.
Для тривалого зберігання обирають середньопізні та пізні сорти, які викопують з кінця серпня по жовтень.Коли прийшов час збирання врожаю, враховуйте погодні умови. У дощову, сиру погоду картоплини насичуються вологою, швидко згниють. У спеку коренеплоди почнуть швидко проростати. Збирати картоплю потрібно у сухий, теплий день.
Для викопування використовують вила, а не лопату, оскільки можна пошкодити картоплю. Після збору викопану картоплю залишають просушуватися в тіні на дві години. На сонці сушити не можна. Під впливом ультрафіолету картопля виділяє токсичний соланін і жовтіє.
Коли картоплини очистяться від землі, їх залишають сушитися у сухому темному приміщенні на три тижні. Оптимальна температура для сушіння - від +12 до +18 градусів. За цей час шкірка висохне і стане міцнішою, що збільшить термін зберігання
Картоплю найкраще зберігати при температурі від +2 до +4 градусів. Такий режим характерний для підвалів, де прохолода зберігається постійно і не залежить від погоди.
В квартирі можна знайти місця з температурою до +7 градусів або навіть до +18 градусів за правильного підходу. Важливо пам'ятати, що картопля не любить як високу температуру, так і холод. Якщо температура падає до - 2 градусів, картоплю слід перенести в тепліше приміщення.
Коренеплоди зберігаються найкраще при вологості повітря від 80 до 90%. Якщо вологість падає нижче цього рівня, картопля стає м'якою і зморщеною. Навпаки, занадто висока вологість сприяє гниттю і розвитку грибка.
Важливо контролювати рівень вологості, щоб уникнути передчасного проростання картоплі, що погіршує її смакові якості і скорочує термін зберігання.
Щоб овочі добре провітрювалися, контейнер повинен мати отвори. Також можна знайти з кришкою та без неї.
Заборонено використовувати поліетиленові, пластикові пакети. Вони сприяють утворенню конденсату. Всередині з'являється волога, що призводить до розвитку грибка, гниття продуктів.
Є такі види картоплі, які експерти в жодному разі не рекомендують садити, бо врожаю можна де дочекатися, передають Патріоти України з посиланням на РБК. Не рекомендовано висівати картоплю, яка дала мало урожаю минулого сезону. Перед висаджуванням бульб...
Лавровий лист – одна з найпопулярніших спецій, яку додають у супи, тушковані страви та соуси. Його аромат глибокий і насичений, але неправильне використання може зіпсувати смак страви, зробивши її гіркою. Варто розібратись, коли саме слід додавати лавр...