Розсаду помідорів вважають досить примхливою, адже теплолюбній південній рослині потрібні правильні умови для проростання. Однак, досвідчені дачники знають, як допомогти томатам зійти швидше, передають Патріоти України.
Прискорити появу сходів може замочування у спеціальному розчині. Про його рецепт розповіло видання "На пенсії". Після такої обробки паростки мають з’явитись за 5-8 днів, тоді як необроблене насіння сходить за 10-12 днів.
В будь-якому разі почніть підготовку посівного матеріалу з того, що переберіть насіння і видаліть хворе та пошкоджене. Решту насінин замочіть в 1% розчині марганцевокислого калію (марганцівки). У 500 мл теплої води розчиніть 5 грамів засобу і покладіть в отриману рідину насінини на півтори-дві години. Після цього збовтайте посудину. Насінини, які спливуть, викиньте – це неякісний матеріал.
Далі приготуйте сольовий розчин. У літрі теплої води розведіть 30-35 грамів кухонної солі і покладіть насіння томатів у цей розсіл. Через 10-15 хвилин все перемішайте, дістаньте зернята і розкладіть їх обсушуватись.
Проводити таку обробку потрібно за добу до висівання. Замочування активує проростання зернин і сходи ви отримаєте раніше. Втім, майте на увазі, що насінини, вкриті органо-мінеральною яскравою оболонкою замочувати не потрібно – вони уже оброблені належним чином.
Редиска – одна з перших культур, які висівають навесні. Але навіть досвідчені городники нерідко стикаються з проблемою стрілкування, коли замість соковитого коренеплоду рослина витягується вгору. У такому разі редиска стає твердою, волокнистою, гіркою ...
Чому ін’єкційні препарати (ботулотоксини, гіалуронова кислота, філери, біоревіталізанти тощо), потрапляють не туди, куди мали б, та чому можують призвести до незворотної втрати зору, розповів офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург, кандидат медичн...