Алергія - вельми вагома причина відмовитись від мрії завести домашню тварину. Адже існує чималий ризик важких наслідків нападу. Алергеном може бути не тільки шерсть кота чи собаки, але і слина, шкіра чи сеча, передають Патріоти України.
Втім, існують окремі породи, які провокують у людей алергію значно рідше, а то й не провокують взагалі, навіть у досить чутливих людей.
Гіпоалергенні собаки
Лікарі радять людям з алергією, які хочуть завести собаку, звертати увагу на дрібні породи, а також на собак, які мало линяють і не пускають слину. У списку таких порід:
Гіпоалергенні коти
Щоби обрати кота, який не буде викликати сильну алергію, потрібно орієнтуватись на якість шерсті. Ось за якими критеріями:
Лисі коти – відсутністю шерсті вирізняються сфінкси, український левкой, ельф, тощо. Всі ці породи потребують ретельного догляду, адже мають нічим не захищену чутливу шкіру. Їх треба купати, вдягати, чистити їм вуха.
Кучеряві коти – девон-рекс і корніш-рекс линяють не так інтенсивно, як звичайні кішки, а їхня шерсть на дотик дещо жорсткіша.
Коти без підшерстку – орієнтали, балійські та яванські коти мають тільки основний шерстяний покрив і не мають підшерстку. Через це вони значно менше линяють.
Що робити, щоби зменшити прояви алергії
Оскільки на 100% гіпоалергенних котів та собак не існує, лікарі радять тим, хто наважився завести тварину попри схильність до реакцій, вживати додаткових заходів, щоби убезпечити себе. Так помешкання потрібно часто та ретельно провітрювати. А також частіше робити вологе прибирання. Допомагає і вичісування тварини. Цю задачу можна делегувати професійному грумеру, який спеціальним чином проведе експрес-линьку.
Також людям, схильних до алергій, не можна пускати тварин до себе у ліжко чи на диван. Ретельно доглядати доведеться також за мисками та туалетом улюбленця. І неодмінно мити руки щоразу після контакту з твариною чи її речами.
Якщо ви хочете зберегти молодість мозку - зосередьтеся на сні. Без жартів. За словами нейрофізіологині Луїзи Нікола, засновниці Neuro Athletics, "сон - це найбільш недооцінений інструмент високої продуктивності, який у нас є", передають Патріоти Україн...
Усередині нашого організму діє унікальна система захисту - кишковий бар’єр, який не пропускає небажані речовини. Коли цей бар’єр порушується, виникає запалення, що може стати причиною низки хронічних захворювань - від здуття живота до аутоімунних стані...