Дуже корисні, але доволі недорогі: Дієтолог розповіла, як рівноцінно замінити вишукані продукти, котрі часто рекламують для здорового харчування

Не всі українці у наш час можуть дозволити собі купувати дорогу та корисну їжу. При цьому заради власного здоров'я варто намагатись харчуватися добре і насичувати свій організм усіма необхідними мікроелементами та вітамінами.

Чим можна замінити дорогі продукти в раціоні, розповідає дієтолог Ольга Дорош в Instagram.

За словами експерта, існує рівноцінна заміна дорогих продуктів на дешевші та не менш корисні.

М'ясо. Відмінною заміною м'яса стануть субпродукти - печінка, серця, шлуночки й таке інше. Їх можна запікати у духовці, тушкувати, робити з них паштети.

Червона риба. Більш недорогий і корисний варіант - скумбрія чи оселедець.

Сибас, дорадо. Ціна на таку рибу зараз дуже піднялася, тому дієтолог рекомендує використовувати в раціоні хек, тупію або минтай.

Дикий рис, амарант, кіноа. Можна замінити на пшоно, ячну, пшеничну або будь-яку доступну крупу.

Нут. Квасоля чи сочевиця.

Помідори. Огірки. Відмінною заміною стануть квашені овочі, морква, буряк та капуста.

Батат. Замінюємо звичайним картоплею.

Мікрогрін. Замінюємо на будь-яку зелень, яку можна виростити навіть на підвіконні.

Чіа. Насіння чіа відмінно можна замінити на насіння льону.

Авокадо. Дієтолог рекомендує купувати акційні та брати навіть не дозрілі. За 4-5 днів вони добре дозріють на підвіконні. Замінити авокадо можна будь-якими іншими жирами.

Рисова мука. Вона не є більш корисною, ніж звичайна пшенична.

"Чутки та маркетинг зробили свою справу, і рисове борошно увійшло до топу, але більш корисною заміною у всі часи буде пшеничне цільнозернове або до білого пшеничного звичайного додати висівки. Дешево, сердито та корисно", - радить Ольга Дорош.

Кус-кус. Будь-яка цільна пшениця чи пшенична каша, вівсяна крупа - все це в рази дешевше.

Ягоди Годжі, спіруліна, хлорофіл. Будь-які ягоди, в тому числі й заморожені, будь-яка зелень.

Брокколі. Звичайна фіолетова капуста.

Сир кисломолочний. Можна легко замінити кефіром.

Також дієтолог радить купувати продукти в нішевих магазинах. Наприклад, молочні - у спеціалізованих молочних магазинах, а не у супермаркетах. А рибу - у мережі рибних магазинів. Деколи навіть дешевше замовлятиме через сайт мережі, а не купуватиме в магазині.

Також Ольга Дорош поділилася чудовим рецептом приготування сиру зі звичайного кефіру:

"На ніч кефір залишаємо в морозильній камері. Вранці заморожений кефір викладаємо з упаковки на ситечко і марлю (або дрібне сито). Вниз буде стікати через танення сироватка, а на марлі залишиться сир. Звичайно, на смак не як кисломолочний, але дуже ніжний та смачний", - радить дієтолог

Ви могли це не знати! ТОП-5 помилок, які роблять чай шкідливим для вашого здоров'я

п’ятниця, 16 травень 2025, 5:40

Чай вважається одним із найкорисніших напоїв у світі завдяки своїм оздоровчим властивостям. Він може підтримувати імунітет, сприяти зниженню ваги та покращувати загальне самопочуття, передають Патріоти України. Однак, користь чаю легко звести нанівець,...

Все просто! Чим видалити вапняний наліт з душової лійки

четвер, 15 травень 2025, 23:10

Накопичення вапняного нальоту є однією з найпоширеніших проблем у ванних кімнатах, особливо в районах з жорсткою водою. Ознакою проблеми є поганий тиск води або нерівномірний режим розпилення під час використання душу, передають Патріоти України. За сл...