Осінь у багатьох асоціюється із сезоном "тихого полювання" - тобто збиранням грибів, які потім можна законсервувати. І якщо ви вже пробували маринували гриби-лисички, на цей раз поекспериментуйте з маслюками, зазначають Патріоти України.
Інгредієнти на 1 банку ємністю 500 мл: маслюки (1 кг), вода (200 г), оцет столовий 9% (1 ч. л.), сіль (1 ч. л.), перець духмяний (3 шт.), лавровий лист (1 шт.), гвоздика (2 шт.).
Приготування:
Спочатку необхідно почистити маслюки: знімаємо темну шкірку з капелюшка, потім очищаємо ніжку від плівки. Якщо гриби великі, нарізаємо їх на 2-4 частини.
Потім миємо маслюки в холодній проточній воді. Складаємо їх у велику каструлю, заливаємо відфільтрованою водою так, щоб вона повністю покрила гриби, і ставимо на плиту.
Чекаємо, поки вода закипить, а потім проварюємо маслюки близько 20-30 хвилин. Періодично потрібно знімати з поверхні ложкою піну.
Поки варяться гриби, підготуємо банки і кришки для консервації. Промиваємо банки в проточній воді з содою або миючим засобом, а потім стерилізуємо в духовці, на паровій бані або в мікрохвильовій печі.
Для цієї заготовки підійдуть невеликі банки, тому найзручніше це зробити в мікрохвильовці. Наливаємо всередину кожної близько 100 мл холодної води і ставимо їх на найбільшу потужність на 5-7 хвилин. Кришки кип'ятимо у воді близько 5-10 хвилин.
Відкидаємо зварені гриби маслюки на сито, чекаємо, поки стече зайва рідина. Потім розкладаємо їх у стерильні банки.
Готуємо маринад: у невелику каструлю кладемо сіль, лавровий лист, перець, гвоздику, заливаємо все водою і оцтом. Ставимо на вогонь, доводимо до кипіння і даємо прокипіти близько 1-2 хвилин.
Наливаємо киплячий маринад у банку з грибами. Потім беремо велику каструлю, дно якої вистилаємо рушником або відрізом тканини. Ставимо в неї банку і заливаємо водою майже до самого верху і доводимо її до кипіння. Стерилізуємо на слабкому вогні близько 20 хвилин.
Потім акуратно виймаємо банку з грибами - притримуючи її прихваткою або рушником, щоб не обпектися. Закриваємо або закочуємо її кришкою.
Перевертаємо банку догори дном, накриваємо теплою ковдрою або пледом і залишаємо до тих пір, поки заготовка повністю не охолоне. Потім прибираємо її в прохолодне місце, а взимку насолоджуємося смаком.
Прикрасьте свій внутрішній дворик рослинами, які залишаються зеленими, яскравими та квітучими, не вимагаючи ретельного догляду чи постійного поливу, передають Патріоти України. На щастя, деякі рослини не тільки красиві, але й практично незнищенні, за с...
Розповідаємо, які овочі після тривалого приготування втрачають практично всю свою користь, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.