"Ефект йо-йо": Тренерка "Зважених та щасливих" Аніта Луценко розповіла, як не набирати зайву вагу після схуднення

Популярна українська тренерка та зірка телешоу "Зважені та щасливі" Аніта Луценко розповіла чому ми набираємо вагу повторно після швидкого схуднення, передають Патріоти України.

За її словами у спорті таке поняття має назву "ефект йо-йо". Про це Аніта Луценко написала на сторінці в Instagram. Тренерка зазначила, що швидке схуднення має короткотривалий ефект через три основні помилки у харчуванні і спорті.

«Йо-йо або режим Гармошка — так називається ефект, коли схудла — знов набрала! І так багато разів. Чому так відбувається? Ти худнеш до якоїсь дати, є якась дієта що сподобалась. Голодування. Ти налаштована на короткий проміжок часу», — написала тренерка.

Три основні помилки, за словами Анни Луценко, — це зовнішня мотивація, жорстка дієта та активні сильні зусилля. Всі вони дають лише тимчасовий ефект. Щоб добитися успіху та схуднути необхідно мати глибоку мотивацію зсередини, їсти те, що любиш але мати правила на все життя. А також озуміти що і чому ти їсиш.

«Маленькі зусилля щодня дадуть більший результат в розрізі років, ніж суперактивні але на місяць ефекту. Ти сідаєш на дієту без тренувань. Жорстке скорочення ккал — неможливо витримувати і потім буде відкат в переїдання. Немає тренувань — втрачаєш м’язи, які палять жир. Просто худе тіло — рідко кого задовольняє», — пише тренерка.

За її словами, щоденні затрати кілокалорій у людини, становлять приблизно 2 тис.-1800 ккал. Від цих показників потрібно відмінусувати 300−500 ккал і скинути по 500 г жиру щотижня, але стабільно. Щоб не витрачати м’язи, робити силові вправи потрібно постійно

«Їмо достатньо білку, щоб не витрачати м’язи. При скороченні ккал підвищується норма порівняно зі звичайним життям.Ти не змінюєш дрібні щоденні звички. Напружилась — подієтила — кинула. Напружилась — потренувалась — кинула. Напружилась — збільшила щоденну побутову активність — кинула. Замість солодких напоїв і капучіно п'єш воду не тимчасово, а завжди. Не користуєшся ескалатором коли це можливо. Любиш прогулятись, а не сидіти вдома. Активно реагуєш на пропозиції провести час. Займаєшся щодня по 10 хв зранку — зарядка як почистити зуби», — пише Аніта Луценко.

Вона додала, що людина, яка налаштована отримати зміни поступово на все життя, а не швидко, зоже це зробити. Для цього навіть можна вживати калорійну їжу та алкоголь, але потрібно встановити собі правила. Наприклад, після 19 завжди не їсти і не пити алкоголю чи робити це лише по вихідних. Іноді простіше мати стабільні 60 кг ніж «стрибати» між 55 і 65.

П'ять правил: Як доглядати за волоссям взимку

вівторок, 21 січень 2025, 0:02

Взимку волосся потребує особливого догляду. І на це є кілька причин. По-перше, ми носимо шапки. По-друге, на волосся впливає низька температура повітря. По-третє, загалом у холодну пору року наш організм отримує менше вітамінів. Як доглядати за волосся...

Яскравіше, швидше, красивіше: Нові телевізори штурмують споживчий ринок 2025 року. Головні тренди, якими виробники зваблюватимуть покупців (відео)

понеділок, 20 січень 2025, 23:10

Міжнародна виставка споживчої електроніки (СES) у США традиційно задає тренди в побутовій техніці на весь рік, і в 2025-му вона піднесла багато сюрпризів. Сайт Tom's Guide у своїй статті оцінив найприкметніші тенденції у сфері телевізорів і передбачив,...