Ефект приємно здивує! Спеції, які варто додати до кави для покращення роботи мозку

Заради гострого розуму і здоров'я мозку багато хто вдається до розвивальних ігор для мозку або дієтичного харчування. Але, на думку неврологів, ваш набір спецій може стати ключем до когнітивної життєздатності, особливо в поєднанні з ранковою кавою, інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.

Експерти, які спеціалізуються на здоров'ї мозку, виступають за додавання кориці, куркуми, імбиру, мускатного горіха і чорного перцю у ваш щоденний напій.

Ось чому:

  1. Кориця. Багата на антиоксиданти, вона стабілізує рівень цукру в крові, що вкрай важливо для когнітивних функцій і профілактики захворювань.
  2. Куркума. Її активна сполука, куркумін, бореться із запаленнями, окиснювальними ушкодженнями та сприяє росту нейронів
  3. Імбир. Протизапальні властивості сприяють когнітивній функції та балансу нейротрансмітерів.
  4. Мускатний горіх: забезпечує нейропротекцію, покращує пам'ять і підвищує настрій.
  5. Чорний перець. Посилює засвоєння куркуміну, підтримуючи здоров'я мозку і травлення.

Додавання цих спецій до кави не тільки покращує смак, а й потенційно підвищує когнітивні функції та довгострокове здоров'я мозку. Тож наступного разу, коли ви будете заварювати ранкову чашку, додайте в неї спеції, щоб отримати заряд бадьорості для мозку.

Легко та смачно! Ідеальне тісто на сухих дріжджах для домашньої піци

середа, 2 липень 2025, 23:10

Якщо ви давно мріяли приготувати смачну піцу вдома, але не знали, з чого почати, ми готові поділитися з вами секретом ідеального тіста на сухих дріжджах. Цей рецепт ідеально підійде навіть для початківців, а результат вас приємно здивує, передають Патр...

Вчені знайшли "споживачів" хімікатів: Які бактерії вбивають рак і виводять токсини з організму

середа, 2 липень 2025, 18:30

Університет Кембриджа зробив справжній прорив у боротьбі з вічними хімікатами - PFAS, які роками накопичуються в організмі, провокують рак, безпліддя й вроджені вади, передають Патріоти України. Дослідники виявили, що певні кишкові бактерії «витягують»...