Ефект приємно здивує! ТОП-13 порад, які допоможуть швидко схуднути

Втрата ваги — лише половина успіху, оскільки утримання нової ваги може вимагати більших зусиль. Щоб зберегти досягнуті результати, важливо контролювати стрес, забезпечувати собі достатній відпочинок та додавати фрукти чи овочі до кожного прийому їжі, передають Патріоти України.

Які ще прості зміни допоможуть підтримувати здорову вагу, розповіли в Eat This, Not That. Ознайомтесь із цими порадами, щоб ефективно схуднути та підтримувати бажані форми.

Вживайте переважно цільні продукти та уникайте оброблених

Оброблені продукти містять більше консервантів, цукру та нездорових жирів, які провокують набір зайвої ваги. Крім того, варто врахувати, що дієта з високим вмістом оброблених продуктів підвищує ризик серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу. Намагайтеся, щоб 80% вашого раціону становили цільні продукти, а лише 20% складались із напівфабрикатів чи обробленої їжі.

Майте здоровий сон

Ваш сон може суттєво впливати на здатність підтримувати здорову вагу. Поганий сон призводить до збільшення споживання калорій та зниження мотивації до фізичних вправ. Тож, рекомендується спати 7-8 годин безперервно, а розслабляюче дозвілля перед сном може допомогти покращити якість сну.

Дотримуйтесь дефіциту калорій

Для підтримки здорової ваги важливо зберігати дефіцит калорій, тобто спалювати більше калорій, ніж ви споживаєте. Це допомагає уникнути набору ваги після досягнення цільового показника. Тож, регулярно контролюйте споживання та витрату калорій, щоб утримувати досягнуті результати.

Плануйте вживання їжі

Планування їжі має бути простим і швидким процесом, що позитивно впливає на ваше фізичне та психічне здоров’я. Використовуйте універсальні інгредієнти, які підходять для кількох страв, такі як рис, овочі або курка-гриль. Крім того, залишки їжі також можна застосовувати в нових рецептах, щоб спростити процес приготування їжі.

Контролюйте рівень стресу

Стрес може негативно вплинути на ваше здоров’я, а також сприяти набору ваги. Саме тому важливо підтримувати стрес на низькому рівні, впроваджуючи такі методи контролю, як медитація, глибоке дихання або прогулянки на природі. Це допоможе поліпшити ваші харчові звички та прийняття рішень.

Не вживайте рідких калорій

Уникайте напоїв, насичених цукром, таких як лимонад та газована вода. Врахуйте, що такі калорії можуть швидко призвести до збільшення ваги, якщо не контролювати їх споживання. Тож, обирайте здорові альтернативи, як-от ароматизовану або газовану воду, а також трав’яні чаї. Це допоможе зберегти фігуру і покращити загальне самопочуття.

Не поспішайте

Якщо у вас насичений графік, плануйте та готуйте їжу заздалегідь. Пам’ятайте, що відсутність свіжих продуктів призводить до вибору менш корисних варіантів, а тому використовуйте правило "зроби один раз та з’їж двічі". Таким чином, ви можете приготувати додаткові порції на кілька днів вперед.

Їжте сидячи

Щоб контролювати імпульсивне харчування, намагайтеся уникати шкідливих закусок. Крім того, сидіть за столом під час прийому їжі, щоб свідомо насолоджуватися кожним шматочком. Ця звичка допоможе вам уникнути переїдання та підтримувати здорову вагу.

Майте ситні та поживні закуски з низьким вмістом цукру

Тримайте під рукою здорові закуски, щоб уникнути спокуси оброблених варіантів із високим вмістом цукру. Врахуйте що такі продукти, як батончики з гранолою або цукерки, не забезпечують організм поживними речовинами та залишать вас голодними. Розгляньте можливість взяти з собою батончики з темним шоколадом, горіхами та морською сіллю, адже вони багаті на білок та клітковину, що допоможе вам відчувати себе ситими та енергійними.

Контролюйте порції

Перевірка порцій — це корисна практика, особливо під час обіду в ресторанах, де порції можуть бути значно більшими, ніж потрібно. Регулярно аналізуйте об’єм страв та кожні 2 тижні використовуючи мірний посуд. Це допоможе вам усвідомити, як виглядає справжня порція та запобігти спотворенню уявлення про розміри.

Їжте здорові вуглеводи

Вуглеводи можуть допомогти вам у схудненні, якщо вибирати здорові варіанти та контролювати порції. Додавайте до кожного прийому їжі від 125 до 150 г вуглеводів з високим вмістом клітковини, як солодка картопля або коричневий рис, щоб забезпечити енергію і зменшити тягу до цукру. Такі вуглеводи повільніше засвоюються, що допоможе вам почуватися задоволеними і контролювати вагу в довгостроковій перспективі.

Оцініть свою тарілку

Коли вага починає повертатися, перегляньте вміст вашої тарілки. Таким чином, ви маєте заповнити половину порції овочами, приготованими на пару, які багаті нутрієнтами з невеликою кількістю калорій. Так ви будете менше голодні, а ваш шлунок не залишить місця для важких вуглеводів і жирів.

Не забувайте про жири

Щоб ефективно контролювати вагу, звертайте увагу на жири. Вибирайте здорові жири, такі як оливкова олія та авокадо, але пам'ятайте, що вони калорійні. Тож, якщо вага починає повертатися, перевірте свій раціон на вміст жирів.

Це може здивувати! Вчені визначили, жінки якого зросту та якої ваги найпривабливіші для чоловіків

субота, 18 січень 2025, 10:26

Жінки у бажанні стати привабливими для чоловіків сідають на дієти, роблять купу косметичних процедур і намагаються досягти параметрів моделей. Однак насправді, чоловіків приваблюють зовсім інші жінки, передають Патріоти України з посиланням на дослідже...

Це може здивувати! Що відбудеться з організмом, якщо відмовитися від білого хліба

субота, 18 січень 2025, 8:52

Білий хліб має репутацію не зовсім корисного продукту, оскільки його виготовляють з очищеного борошна, позбавленого корисних частин, таких як висівки та зародки. Хоча інколи такий хліб може бути збагачений вітамінами групи В, його споживання все ж варт...