У світі існує 3 найпопулярніші напої. Зрозуміло, на першому беззаперечному місці – вода, потім за кількістю випитого є чай, і його наздоганяє, а скоро, можливо, й вирветься уперед кава. Люди люблять останні 2 напої за їхній смак та вплив на наш організм, зазначають Патріоти України.
Є такі люди, які люблять змішувати чай та каву. Тоді це називають dirty tea latte, тобто лате із брудним чаєм. У Нью-Йорку за такий напій беруть майже 10 баксів. Попри це, все більше людей п'ють чай, особливо у пакетиках. Так виник перший міф.
Є такий міф, що чай у пакетиках – це або якесь сміття, яке замітають на чайних плантаціях, або пил, або взагалі просто фарбник з ароматизатором. Міф пов'язаний з тим, що дуже часто пакетований чай – дуже низької якості. Він несмачний і тому важко повірити, що там є щось, окрім сміття.
Дмитро Філомонов – тітестер, сертифікований суддя міжнародного рівня чемпіонату Tea Masters Cup – зазначив, що чай дуже швидко росте у вологій і високій температурі. В ній розвиваються різні інфекції, бактерії, грибки. І, щоб це не відбувалось, плантації просто заливають різними пестицидами та хімією. Це все потрапляє у кінцевий продукт. Тому дешевший чай і справді може бути небезпечним.
"Переваги пакетованого чаю в тому, що він моментально розчиняється і не потрібно довго чекати. А в сучасному світі, де всі спішать, пакетики рятують. Тому в пакетуванні немає нічого поганого. Це не сміття. Просто потрібно знайти чай у пакетиках високої якості", – розповів Філімонов.
Потрібно чітко розуміти, що таке чай у пакетиках. Чайний експерт Максим Малигін зазначив, що це чай, який призначений для швидкого заварювання, тому він обов'язково буде у пакетику дрібним. Якщо купувати дешевий напій у пакетиках, то і справді можна очікувати, що там буде пил.
Насправді, якщо подивитись, як росте чайний кущ на плантації, то можна побачити, що знизу – найбільше листя, а вверху – найменше. З самого верху є голка, від якої відколюються маленькі листочки. Саме це найбільш цінна сировина, яку можна зібрати з чайного куща.
Тобто чим нижчий і чим більший листок, тим він гірший, адже вбирає в себе менше корисних антиоксидантів та алкалоїдів.
За словами Дмитра Філомонова були підрахунки, що горнятко міцно завареного чаю містить стільки ж, а іноді і більше кофеїну, ніж горнятко еспресо. Але, на відміну від кави, де кофеїн діє упродовж 20 – 30 хвилин, а потім вмикається теобрунін і з'являється сонливість, чайний кофеїн не так швидко засвоюється організмом, тому ефект продовжується набагато довше – від 3 до 5 годин.
Потрібно розуміти, що:
"Тому, якщо плануєте довгу дорогу, то в жодному разі не пийте каву, адже через пів години можете заснути за кермом. Краще, все ж, пити міцно заварений зелений чай", – повідомив Філомонов.
Заварювати чай понад 10 хвилин експерти не рекомендують, так як і пити його на порожній шлунок.
За технологією і за виглядом готового продукту – це різний чай, але його можуть робити з однієї сировини.
Ознакою ідеальних дерунів служить рум’яна скоринка зовні, яка приховує м’яку та соковиту основу, передають Патріоти України. Досвідчені кухарі розповіли про кілька секретів ідеальних дерунів, які не встигнуть навіть затриматись на столі. Важливо не пер...
Якщо ви хоча б раз готували бульйон з м'ясом, ви помічали, що на поверхні води з'являється пінка. Одні її знімають, інші залишають як є. Тож давайте розбиратися, чи потрібно прибирати пінку з м'яса під час варіння, передають Патріоти України з посиланн...