Експерт розповів, чи правда, що чай у пакетиках - найнижчої якості

Щодо чаю в нашому суспільстві існує дуже багато міфів, які не базуються на реальних фактах.

У світі існує 3 найпопулярніші напої. Зрозуміло, на першому беззаперечному місці – вода, потім за кількістю випитого є чай, і його наздоганяє, а скоро, можливо, й вирветься уперед кава. Люди люблять останні 2 напої за їхній смак та вплив на наш організм, зазначають Патріоти України.

Є такі люди, які люблять змішувати чай та каву. Тоді це називають dirty tea latte, тобто лате із брудним чаєм. У Нью-Йорку за такий напій беруть майже 10 баксів. Попри це, все більше людей п'ють чай, особливо у пакетиках. Так виник перший міф.

Міф 1. Чай у пакетиках – зовсім не чай. Це пил, сміття з ароматизаторами і фарбниками

Є такий міф, що чай у пакетиках – це або якесь сміття, яке замітають на чайних плантаціях, або пил, або взагалі просто фарбник з ароматизатором. Міф пов'язаний з тим, що дуже часто пакетований чай – дуже низької якості. Він несмачний і тому важко повірити, що там є щось, окрім сміття.

Дмитро Філомонов – тітестер, сертифікований суддя міжнародного рівня чемпіонату Tea Masters Cup – зазначив, що чай дуже швидко росте у вологій і високій температурі. В ній розвиваються різні інфекції, бактерії, грибки. І, щоб це не відбувалось, плантації просто заливають різними пестицидами та хімією. Це все потрапляє у кінцевий продукт. Тому дешевший чай і справді може бути небезпечним.

"Переваги пакетованого чаю в тому, що він моментально розчиняється і не потрібно довго чекати. А в сучасному світі, де всі спішать, пакетики рятують. Тому в пакетуванні немає нічого поганого. Це не сміття. Просто потрібно знайти чай у пакетиках високої якості", – розповів Філімонов.

Потрібно чітко розуміти, що таке чай у пакетиках. Чайний експерт Максим Малигін зазначив, що це чай, який призначений для швидкого заварювання, тому він обов'язково буде у пакетику дрібним. Якщо купувати дешевий напій у пакетиках, то і справді можна очікувати, що там буде пил.

Міф 2. Чай має бути крупнолистовий. Тоді він якісний

Насправді, якщо подивитись, як росте чайний кущ на плантації, то можна побачити, що знизу – найбільше листя, а вверху – найменше. З самого верху є голка, від якої відколюються маленькі листочки. Саме це найбільш цінна сировина, яку можна зібрати з чайного куща.

Тобто чим нижчий і чим більший листок, тим він гірший, адже вбирає в себе менше корисних антиоксидантів та алкалоїдів.

Міф 3. Для бадьорості краще пити каву

За словами Дмитра Філомонова були підрахунки, що горнятко міцно завареного чаю містить стільки ж, а іноді і більше кофеїну, ніж горнятко еспресо. Але, на відміну від кави, де кофеїн діє упродовж 20 – 30 хвилин, а потім вмикається теобрунін і з'являється сонливість, чайний кофеїн не так швидко засвоюється організмом, тому ефект продовжується набагато довше – від 3 до 5 годин.

Потрібно розуміти, що:

  • в сухому чайному листі дійсно є більше кофеїну, але після заварювання його надходить менше;
  • в кавових зернах кофеїну менше, але надходить він практично весь.

"Тому, якщо плануєте довгу дорогу, то в жодному разі не пийте каву, адже через пів години можете заснути за кермом. Краще, все ж, пити міцно заварений зелений чай", – повідомив Філомонов.

Заварювати чай понад 10 хвилин експерти не рекомендують, так як і пити його на порожній шлунок.

Міф 4. Зелений та чорний – це різні сорти і види чаїв

За технологією і за виглядом готового продукту – це різний чай, але його можуть робити з однієї сировини.

Джерело: 24 канал

РФ перетворює окуповані території Луганщини на військові бази, є небезпека псевдореферендумів

неділя, 3 липень 2022, 18:53

Триває процес інтеграції промисловості квазіреспублік до складу РФ. Відбувається якісне оновлення т.зв. управлінського апарату, коли місцеві фінансово-політичні еліти замінили представники РФ. На окупованих територіях Донбасу Кремль часу не втрачає, на...

Під силу навіть недосвідченим городникам - прості секрети чудового врожаю кабачків

неділя, 3 липень 2022, 12:07

Соковиті ніжно-зелені кабачки, багаті на вологу та цінні мікроелементи - невід'ємний атрибут кожної дачної ділянки. Вирощування кабачків абсолютно не складно і під силу навіть недосвідченим овочівникам, передають Патріоти України. Урожай приємно здивує...