Голову прямо, але у розслабленому стані: Як зарадити собі під час нападу сильної тривоги

панічна атака

Тривога — передчуття небезпеки чи негативних подій. В умовах повномасштабної війни в такому емоційному стані перебуває більшість українців, і часто протягом тривалого часу — дні, тижні, місяці. Це впливає і на фізичний стан людини. Зазвичай під час надсильної тривоги у людини утруднене дихання, часткова втрата координації, пітливість. Й тут допоможе техніка ритмічного дихання, ділиться практична психологиня Юлія Ворман.

«Сядьте прямо, поставивши обидві ступні на підлогу. Руки можна покласти на коліна. Голову тримайте прямо, але в розслабленому положенні. Можете заплющити очі. Зосередьтеся на своєму диханні: слідкуйте за вдихами та видихами. Потім зробіть паузу на 10−20 секунд. Наступний крок — це сповільнення дихання. Дихайте в такому ритмі: на 4−5 секунд вдих, потім затримуємо дихання на 1 секунду, далі протягом 4−5 секунд — видих. Повторюйте вправу кілька хвилин».

Якщо такий темп дихання здається занадто повільним, психологиня радить пришвидшити ритм, щоб почуватися комфортно.

«Відчувши полегшення, дозвольте диханню повернутися у звичний ритм та повільно відкрийте очі. При регулярному виконанні цієї або інших практик самодопомоги це дозволить сформувати звичку до автоматичного застосування даних методик у кризових ситуаціях».

Це така смакота! Піца у мікрохвильовці без борошна- як приготувати перекус за 5 хвилин

середа, 7 червень 2023, 14:10

Піца в мікрохвильовці - це безпрограшний варіант для швидкого і смачного сніданку або перекусу в будь-який час доби. Для її приготування знадобиться всього кілька хвилин, а задоволеними залишаться всі, передають Патріоти України. Коли часу на підготов...

Для чого потрібна бирка на чайному пакетику - правильну відповідь мало хто знає

середа, 7 червень 2023, 11:10

Чай у нас асоціюється із затишком. Що може бути краще за домашні посиденьки з улюбленою випічкою та гарячим напоєм, передають Патріоти України. А ось чи замислювалися ви, навіщо придумано бирку з паперу на чайному пакетику? Дехто думає, що він необхідн...