Тривога — передчуття небезпеки чи негативних подій. В умовах повномасштабної війни в такому емоційному стані перебуває більшість українців, і часто протягом тривалого часу — дні, тижні, місяці. Це впливає і на фізичний стан людини. Зазвичай під час надсильної тривоги у людини утруднене дихання, часткова втрата координації, пітливість. Й тут допоможе техніка ритмічного дихання, ділиться практична психологиня Юлія Ворман.
«Сядьте прямо, поставивши обидві ступні на підлогу. Руки можна покласти на коліна. Голову тримайте прямо, але в розслабленому положенні. Можете заплющити очі. Зосередьтеся на своєму диханні: слідкуйте за вдихами та видихами. Потім зробіть паузу на 10−20 секунд. Наступний крок — це сповільнення дихання. Дихайте в такому ритмі: на 4−5 секунд вдих, потім затримуємо дихання на 1 секунду, далі протягом 4−5 секунд — видих. Повторюйте вправу кілька хвилин».
Якщо такий темп дихання здається занадто повільним, психологиня радить пришвидшити ритм, щоб почуватися комфортно.
«Відчувши полегшення, дозвольте диханню повернутися у звичний ритм та повільно відкрийте очі. При регулярному виконанні цієї або інших практик самодопомоги це дозволить сформувати звичку до автоматичного застосування даних методик у кризових ситуаціях».
Багато водіїв і пасажирів навіть не замислюються над тим, яке місце в машині може виявитися найнебезпечнішим під час аварії. Однак дослідження показують, що розташування в салоні має вирішальне значення для виживання у разі ДТП. Про це пише «SUV News»,...
6 квітня за новим стилем (19 квітня за старим) - день пам'яті святого Євтихія, архієпископа Константинопольського. За юліанським календарем - день пам'яті преподобного Захарії Печерського, постника, нагадують Патріоти України. ***. Євтихій жив у VI сто...