Тривога — передчуття небезпеки чи негативних подій. В умовах повномасштабної війни в такому емоційному стані перебуває більшість українців, і часто протягом тривалого часу — дні, тижні, місяці. Це впливає і на фізичний стан людини. Зазвичай під час надсильної тривоги у людини утруднене дихання, часткова втрата координації, пітливість. Й тут допоможе техніка ритмічного дихання, ділиться практична психологиня Юлія Ворман.
«Сядьте прямо, поставивши обидві ступні на підлогу. Руки можна покласти на коліна. Голову тримайте прямо, але в розслабленому положенні. Можете заплющити очі. Зосередьтеся на своєму диханні: слідкуйте за вдихами та видихами. Потім зробіть паузу на 10−20 секунд. Наступний крок — це сповільнення дихання. Дихайте в такому ритмі: на 4−5 секунд вдих, потім затримуємо дихання на 1 секунду, далі протягом 4−5 секунд — видих. Повторюйте вправу кілька хвилин».
Якщо такий темп дихання здається занадто повільним, психологиня радить пришвидшити ритм, щоб почуватися комфортно.
«Відчувши полегшення, дозвольте диханню повернутися у звичний ритм та повільно відкрийте очі. При регулярному виконанні цієї або інших практик самодопомоги це дозволить сформувати звичку до автоматичного застосування даних методик у кризових ситуаціях».
Ознакою ідеальних дерунів служить рум’яна скоринка зовні, яка приховує м’яку та соковиту основу, передають Патріоти України. Досвідчені кухарі розповіли про кілька секретів ідеальних дерунів, які не встигнуть навіть затриматись на столі. Важливо не пер...
Якщо ви хоча б раз готували бульйон з м'ясом, ви помічали, що на поверхні води з'являється пінка. Одні її знімають, інші залишають як є. Тож давайте розбиратися, чи потрібно прибирати пінку з м'яса під час варіння, передають Патріоти України з посиланн...