Огірки на розсаду можна сіяти або в теплицю (парник), або одразу у відкритий ґрунт. Але якщо висіяти насіння раніше, то вже готову розсаду можна отримати, щойно прийде справжня весна. Так ви отримаєте ранній урожай. Читайте про основні правила в матеріалі ТСН.ua. передають Патріоти України.
"Свіжі огірки зі свого власного городу — це смачне та корисне джерело вітамінів. І так хочеться отримати урожай якомога раніше. Для цього я завжди дотримуюсь певних правил".
Власне, якщо дуже хочеться, то насіння огірків можна починати висівати вже в січні (тепличні сорти) та закінчувати приблизно в квітні (сорти для відкритого ґрунту). Однак для правильного розрахунку існує спеціальна формула: D = A+B+C. В ній:
Якщо скласти A, B та С, можна зрозуміти, скільки часу потрібно насінню та пізніше розсаді, щоб стати достатньо сильною для висаджування. Про інтенсивність росту та час проростання можна дізнатися з пакування. Виробники завжди вказують цю інформацію на зворотному боці для кожного сорту.
Деякі городники віддають перевагу місячним календарям і орієнтуються на них, коли висаджують огірки на розсаду:
Для огірків потрібно обирати пухкий, повітро- та вологопроникний ґрунт, уникайте субстратів з великою кількістю торфу. Можна також самостійно приготувати ґрунт, обравши один із таких варіантів:
Якщо готуєте суміш самостійно, обов'язково її знезаразьте. Для цього використовують метод прожарювання в духовці. Також можна полити її розчином марганцівки. Тоді землю підживляють. Для цього на 10 кг суміші беруть 10 г суперфосфату, 6 г сечовини, 6 г сульфату калію, 2 г сульфату магнію.
Готові магазинні ґрунти не потребують додаткового підживлення чи стерилізації.
Потім суміш витримують під плівкою в теплому місці для відновлення корисної для розсади мікрофлори.
Спочатку потрібно відсіяти порожнє насіння: опустити у 3% розчин солі. Порожнє просто спливе доверху.
Потім його промивають під проточною водою і знезаражують. Для цього замочують у 1% розчині марганцівки на 30 хвилин або у 10%-розчині перекису водню на 20 хвилин.
Після цього насіння промивають, висушують та пророщують у вологій тканині за температури +25-30 градусів 2-3 дні. Щойно побачите білі паростки (3-4 мм завдовжки), можна його висівати.
Сіянці огірків погано переносять пікірування, тому фахівці радять одразу висаджувати їх в окрему ємність в ямку завглибшки 1,5-2 см (по одній насінині з паростками або по дві без паротків).
Тарою може бути заповнена знезараженим субстратом торфоперегнійна чи пластикова склянка. Не забудьте про дренажні отвори. Заповнюють склянки субстратом так, щоб до краю залишився приблизно 1 см.
Після висівання склянки ставлять у піддон, поливають, накривають плівкою і тримають за температури +23-28 градусів до появи перших сходжень. Субстрат в цей час потрібно зволожувати за допомогою розпилювача двічі на тижень.
Правильно вибрана пара сережок — запорука стильного образу. Прикраси акцентують на природній вроді жінки, унікальних рисах обличчя. Розглянемо більш докладно, які моделі пасують до легкого весняного вбрання. . Під час пробудження природи, розквіту пер...
Покрокова інструкція як звертатися до лікарів широкого та вузького профілів. У сучасній системі охорони здоров’я прийом до лікаря зазвичай передбачає наявність направлення від сімейного доктора або терапевта. Це потрібно для впорядкування медичної допо...