Огірки на розсаду можна сіяти або в теплицю (парник), або одразу у відкритий ґрунт. Але якщо висіяти насіння раніше, то вже готову розсаду можна отримати, щойно прийде справжня весна. Так ви отримаєте ранній урожай. Читайте про основні правила в матеріалі ТСН.ua. передають Патріоти України.
"Свіжі огірки зі свого власного городу — це смачне та корисне джерело вітамінів. І так хочеться отримати урожай якомога раніше. Для цього я завжди дотримуюсь певних правил".
Власне, якщо дуже хочеться, то насіння огірків можна починати висівати вже в січні (тепличні сорти) та закінчувати приблизно в квітні (сорти для відкритого ґрунту). Однак для правильного розрахунку існує спеціальна формула: D = A+B+C. В ній:
Якщо скласти A, B та С, можна зрозуміти, скільки часу потрібно насінню та пізніше розсаді, щоб стати достатньо сильною для висаджування. Про інтенсивність росту та час проростання можна дізнатися з пакування. Виробники завжди вказують цю інформацію на зворотному боці для кожного сорту.
Деякі городники віддають перевагу місячним календарям і орієнтуються на них, коли висаджують огірки на розсаду:
Для огірків потрібно обирати пухкий, повітро- та вологопроникний ґрунт, уникайте субстратів з великою кількістю торфу. Можна також самостійно приготувати ґрунт, обравши один із таких варіантів:
Якщо готуєте суміш самостійно, обов'язково її знезаразьте. Для цього використовують метод прожарювання в духовці. Також можна полити її розчином марганцівки. Тоді землю підживляють. Для цього на 10 кг суміші беруть 10 г суперфосфату, 6 г сечовини, 6 г сульфату калію, 2 г сульфату магнію.
Готові магазинні ґрунти не потребують додаткового підживлення чи стерилізації.
Потім суміш витримують під плівкою в теплому місці для відновлення корисної для розсади мікрофлори.
Спочатку потрібно відсіяти порожнє насіння: опустити у 3% розчин солі. Порожнє просто спливе доверху.
Потім його промивають під проточною водою і знезаражують. Для цього замочують у 1% розчині марганцівки на 30 хвилин або у 10%-розчині перекису водню на 20 хвилин.
Після цього насіння промивають, висушують та пророщують у вологій тканині за температури +25-30 градусів 2-3 дні. Щойно побачите білі паростки (3-4 мм завдовжки), можна його висівати.
Сіянці огірків погано переносять пікірування, тому фахівці радять одразу висаджувати їх в окрему ємність в ямку завглибшки 1,5-2 см (по одній насінині з паростками або по дві без паротків).
Тарою може бути заповнена знезараженим субстратом торфоперегнійна чи пластикова склянка. Не забудьте про дренажні отвори. Заповнюють склянки субстратом так, щоб до краю залишився приблизно 1 см.
Після висівання склянки ставлять у піддон, поливають, накривають плівкою і тримають за температури +23-28 градусів до появи перших сходжень. Субстрат в цей час потрібно зволожувати за допомогою розпилювача двічі на тижень.
Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...