Кажуть, прати постіль треба при максимально високій температурі - мовляв, тільки так можна знищити всі бактерії та пилові кліщі. Однак не варто забувати і про ризик пошкодження волокон.
Влітку постільну білизну потрібно прати частіше, щоб підтримувати її гігієнічність. При цьому експерти наголошують, що обирати найвищу температуру необов’язково, щоб знищити бактерії та мікроби.
Простирадла, наволочки та підковдри слід прати принаймні раз на тиждень, враховуючи накопичення поту, відмерлих клітин шкіри та бруду. Експертка з прибирання Лінсі Кромбі наголосила, що влітку частоту прання доведеться навіть збільшити.
"Протягом літніх місяців ми природно більше потіємо, тож слід відкоригувати і частоту прання", – наголосила Кромсбі. Нерегулярне очищення постільної білизни може призвести до появи прищів і свербіння шкіри. Поширеним негативним наслідком є і поява алергії від накопичення пилу.
Більшість людей перуть постільну білизну при температурі 90°C, але прання при нижчій температурі не тільки споживає менше енергії, але й менш агресивно впливає на тканини, тому вони повільніше зношуються.
"Щоб заощадити гроші та електроенергію, завжди краще прати при нижчих температурах, але коли справа доходить до постільної білизни, рушників і нижньої білизни, намагайтеся обирати температуру 60 °C", – порадила фахівчиня.
Цього буде цілком достатньо, щоб знищити всі бактерії. Один із найпростіших та найвигідніших способів зберегти постіль свіжою – це просто відкривати вікна, коли ви прокидаєтеся. Перш ніж застелити ліжко вранці, дайте білизні ідеально провітритися з відчиненими вікнами.
Це дозволить вологому повітрю виходити зі спальні, щоб запобігти появі пилових кліщів. Оскільки волога випаровуватиметься швидше, відбудеться нейтралізація поту та неприємних запахів, які можуть накопичуватися вночі.
Наволочки особливо важливо прати частіше влітку, адже волога найбільше вбирається саме в подушки, тобто, відбувається активне розмноження бактерій. Якщо подушки зроблені з поліестеру, їх можна прати в машинці при делікатному режимі з використанням звичайного миючого засобу, але не додавати кондиціонер для тканин.
Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...