Господиням на замітку! Що треба робити, щоб варення не пліснявіло у банках

Деякі господині, виявивши плісняву в банці з варенням, тут же з нею прощаються. Але, якщо цвілі небагато і вона не заразила всю масу, варення можна переварити, передають Патріоти України.

Подробиці

Приберіть ложкою плісняву, якщо варення, що залишилася, пліснявою не пахне, значить, його можна вилити в каструлю і поварити 5-7 хвилин з додаванням 100 грамів цукру на 1 кг рідини. Потім варення можна знову залити в банку, закрити капроновою кришкою і з’їсти протягом 2-3 днів.

З перевареного варення можна приготувати кисіль або компот. Не потрібно знову ставити банку в льох. Зіпсоване один раз варення зберігати більше не можна. А якщо запах плісняви виразний і грибок заразив уже всю банку, то таке варення потрібно викидати.

Що робити, щоб варення не пліснявіло у банках?

Щільно закривати кришку, щоб не було доступу повітря до варення. Покласти трохи більше цукру, ніж зазначено у рецепті. Не залишати варення на зберігання у підвалах з високою вологістю.

З’їдати варення з кісточками в перший рік зберігання, інакше воно забродить. А ще варення після варіння можна обприскати горілкою, щоб захистити його від цвілі.

"Лікування" без гарантій: В Україні скасували спецдозволи на зайняття народною медициною - що це означає

четвер, 10 квітень 2025, 17:50

В Україні скасували норму 2012 року, за якою для зайняття народною медициною був потрібен спеціальний дозвіл, передають Патріоти України з посиланням на постанову від 8 квітня 2025 р. № 400. Своїм рішенням Кабмін скасував постанову від 3 грудня 2012 ...

Будуть м’які та пухнасті! Секрет прання рушників - допоможуть два натуральні засоби

четвер, 10 квітень 2025, 17:30

Якщо ваші рушники втратили пухнасту текстуру, ви можете відновити її лише за одне прання за допомогою двох простих речей, які працюють краще, ніж пом’якшувач тканини. Йдеться про кристали соди та олію чайного дерева, пише OBOZ.UA, передають Патріоти Ук...