Прикраси з срібла з часом можуть тьмяніти і темніти. Але це не привід забути про улюблений виріб, назавжди сховавши його у скриньку. Існує безліч способів, які допоможуть впоратися з цією проблемою. У цій статті ми розповімо, чому срібло може чорніти, і як почистити срібні вироби у домашніх умовах. Ці лайфхаки обов'язково вам знадобляться, передають Патріоти України.
Основними причинами появи чорноти на сріблі є зовнішні подразники, неправильний догляд і зберігання. А головним ворогом срібла можна назвати сірководень. Уникнути його негативної дії на срібні прикраси практично неможливо - він є всюди, навіть у повітрі (завдяки вихлопних газів і викидів - ред).
Крім того, темний наліт може утворитися через низьку якість металу. Така прикраса може швидко почорніти навіть без агресивного впливу навколишнього середовища. Також срібло може почорніти через активне потовиділення, використання косметики для догляду за тілом, через контакт з побутовими миючими засобами.
У багатьох випадках темний наліт можна легко прибрати самостійно. Є багато варіантів, чим почистити срібло, але не все так просто, як здається на перший погляд. Спершу виріб потрібно підготувати до чищення.
1) Зверніть увагу на склад металу. Важливо знати, який у нього відсоток домішок і яких у предметі. Після це можна підбирати відповідний засіб для очищення;
2) Враховуйте різні вставки: камені, кріплення, рельєфи. Мініатюрні прикраси з безліччю дрібних рельєфних звивин, складним плетінням та камінням краще віддати на чистку професіоналам. Інакше ви ризикуєте просто зіпсувати виріб.
Як ми вже дізналися, срібні вироби з часом втрачають свою яскравість і тьмяніють. Кожен володар цих прикрас хоче продовжити їм життя і повернути колишній вигляд. Ми підібрали 6 ефективних способів, як очистити срібло від чорноти.
Почистити срібло допоможе звичайна помада для губ. Цей спосіб досить практичний, але мало відомий. Справа в тому, що у складі помади є жири і діоксид титану, які і допоможуть швидко очистити бруд.
При цьому процедура не займе багато сил і часу. Просто візьміть помаду і намажте нею срібну прикрасу, потім м'яко поліруйте серветкою до скрипу.
Для чищення срібла можна використовувати звичайну зубну пасту. Для цього необхідно зробити наступне:
Відбілити срібло від чорноти допоможе яєчний жовток. Хімічні елементи, які знаходяться в жовтку, захищають метал від окислення.
Спочатку відокремте жовток від білка і промокніть в ньому серветку. Потім натріть серветкою поверхню прикраси. Дочекайтеся поки суміш висохне і промийте виріб під теплою водою.
Ще один ефективний спосіб почистити срібло в домашніх умовах. Для цього потрібно зробити наступні кроки:
У результаті реакції срібла з лужним розчином почорніння зникає. Прикраси знову будуть сяяти, як у перший день покупки.
Можна почистити срібло перекисом водню, але обережно. Все тому, що перекис може як занадто відбілити поверхню, так і залишити каламутність і наліт, особливо коли сплав срібла містить багато інших домішок. Тому тільки одним перекисом не обробляють срібло. А ось у комбінації з нашатирем перекис дає позитивний результат.
Робимо водний розчин з перекису водню і нашатирного спирту і залишаємо в ньому срібло на 20 хвилин.
Аміачний розчин м'яко очищає почорніння, бруд і жир, не травмуючи поверхню срібного предмета. Для цього додайте у воду трохи нашатирю і помістіть туди срібні вироби. Залиште їх в розчині на 30 хвилин. При необхідності можна залишити прикраси на довше, якщо чорнота ще залишилася.
Для очищення позолоченого срібла немає якогось спеціального способу. Ви можете вибрати будь-який з вищевказаних методів.
У цьому випадку категорично не рекомендується використовувати агресивні розчини. Нашатирний спирт, кислота, абразиви і кип'ятіння тільки зіпсують виріб з чорного срібла. Для чищення використовуйте мильну воду, за бажанням додавши дрібку соди. Поверхню обробляйте акуратно, не тисніть і не втирайте.
Підбір засоба і спосіб очистки срібних коштовностей визначає щільність структури каменю:
Часто ювеліри наносять родієве покриття на срібні предмети. Таким чином виріб довго радуватиме вас блиском і початковим кольором. Але навіть такі предмети все одно треба буде чистити.
Рекомендуємо використовувати тільки мильний розчин. Так як на родиєве напилення негативно впливають кислоти, абразивні речовини та нашатир.
Столове срібло нескладно почистити, адже тут підійдуть будь-які способи – і нашатир, зубна паста. Зазвичай беруть розчин соди та солі в рівних пропорціях та замочують у ньому столові прилади на 20 хвилин. Після процедури срібло полірують тканиною до блиску.
Тут агресивні розчини можуть пошкодити метал – нашатирний спирт, абразиви, кислота та кип'ятіння. Натомість використовуйте мильну воду (для ефективності можна додати щіпку соди). Обережно обробіть поверхню, не натискаючи і не втираючи. Головне не перегляньте, де закінчується бруд і починається рідне чорне покриття срібла.
Є лише два методи очистити чорне срібло – це мильна вода та картопля.
Приготуйте мильний розчин із содою та замочіть у ньому срібло на півгодини. Ви можете пройтися поверхнею зубною щіткою, але не видавлюйте силою.
Покладіть у холодну воду 3-5 очищених картоплин і залиште чорне срібло у цій воді на 3-4 години. Через цей час промийте його водою з-під крана, і якщо бруд ще десь залишився, то пройдіться гумкою по поверхні.
Такий вид золота невибагливий, тому йому підійде будь-який з описаних вище методів. Виберіть той, який вам найбільше підходить.
Матове срібло не любить кислоти і абразиви, тому для видалення чистоти застосовуйте тільки мильний розчин, що щадить. Досить легко робити чистку частіше.
Срібло – вишуканий та благородний матеріал, тому й доглядати його треба відповідно. Дотримуйтесь наступних правил щодо дбайливого догляду за сріблом:
Щоб срібні предмети повільніше темніли, потрібно зберігати їх правильно.
Дотримуйтеся цих простих правил, якщо хочете, щоб ваші прикраси залишалися у хорошому стані:
Срібні прикраси збережуть свій блиск і красу при правильному і дбайливому догляді. Дотримуйтеся цих порад і тоді ніяких проблем з вашими виробами не буде.
Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...
Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...