Дистильований білий оцет - улюблений засіб тих, хто хоче доглядати за своєю оселею недорого, екологічно і при цьому ефективно. Його додають у прання для пом’якшення речей, на його основі виготовляють дезінфікуючі засоби, а разом із содою він утворює і взагалі універсальний тандем, передають Патріоти України.
Тим часом, оцет можна використовувати і для менш очевидних хатніх робіт. Видання Good Housekeeping зібрало шість способів використати білий оцет у господарстві.
Миття вікон
Нашатирний спирт, який використовують у засобах для миття вікон, є досить токсичною речовиною. При цьому оцет не поступається йому в ефективності. Наповніть пульверизатор сумішшю оцту і води у пропорції 1:1, розпиліть її на вікна і протріть їх безворсовою тканиною, а потім відполіруйте до блиску.
Вапняний наліт у ванній
Оцтова кислота, яка міститься у цьому продукті, є прекрасним розчинником для вапняних відкладень. Сумішшю оцту з водою можна обробляти плитку та сантехніку, щоби запобігти накопиченню вапна. Потрібно розпилити її з пульверизатора, а потім змити. Якщо ж ви хочете позбутись застарілих відкладень на змішувачі, оберніть, кран ганчіркою, змоченою в розчині оцту, і залиште на ніч. Зранку залишки можна буде легко зчистити старою зубною щіткою. Для очищення насадки душу налийте розчин оцту в пластиковий пакет і закріпіть його на насадці за допомогою гумки, щоб отвори були занурені в рідину. За годину зніміть пакет і пропустіть через душ гарячу воду, щоб промити насадку.
Накип у чайнику
Щоби видалити накип з чайника – байдуже, електричного чи звичайного – наповніть його сумішшю рівних частин оцту та води та залиште засіб працювати на ніч. Вранці спорожніть ємність та ретельно промийте її. Щоби уникнути оцтового присмаку на майбутнє, після чищення закип’ятіть повний чайник води, а потім злийте її.
Чищення скляного посуду
Від постійного контакту з руками та жорсткою водою ваші келихи та склянки можуть стати мутними. Повернути їм блиск можна, замочивши скло у дистильованому білому оцті на 5 хвилин. Після цього посуд треба буде промити і насухо витерти рушником.
Глибоке очищення посудомийної машини
Посудомийну машину також треба час від часу промивати від вапняних відкладень і тут також на допомогу приходить оцет. Поставте на верхню полицю приладу великий скляний мірний глечик, наповнений двома чашками дистильованого білого оцту, а потім запустіть машину на порожній цикл без мийного засобу.
Миття фруктів та овочів
Якщо ви дбаєте про гігієнічну чистоту фруктів та овочів, а також хочете очистити їх від залишків пестицидів перед вживанням, приготуйте суміш із трьох частин води та однієї частини білого оцту. Цим засобом можна безпечно обробляти з пульверизатора плоди, після чого їх треба промити водою.
Печінка — це важливий орган, який легко пошкодити певною їжею та нездоровим раціоном. Зокрема, алкоголь може спричинити жирову хворобу, а шкідлива їжа часто призводить до неалкогольної жирової хвороби печінки, яка може вплинути на її функцію, передають...
Вершкове масло – це вкрай корисний продукт, який обов’язково має бути в раціоні як дорослих, так і дітей, передають Патріоти України. Без вершкового масла в кулінарії не обійтися, бо не вийде запашної випічки, смачної каші чи ароматного картопляного пю...