Як прибрати у квартирі за допомогою оцту: ТОП-6 неочевидних варіантів

Дистильований білий оцет - улюблений засіб тих, хто хоче доглядати за своєю оселею недорого, екологічно і при цьому ефективно. Його додають у прання для пом’якшення речей, на його основі виготовляють дезінфікуючі засоби, а разом із содою він утворює і взагалі універсальний тандем, передають Патріоти України.

Тим часом, оцет можна використовувати і для менш очевидних хатніх робіт. Видання Good Housekeeping зібрало шість способів використати білий оцет у господарстві.

Миття вікон

Нашатирний спирт, який використовують у засобах для миття вікон, є досить токсичною речовиною. При цьому оцет не поступається йому в ефективності. Наповніть пульверизатор сумішшю оцту і води у пропорції 1:1, розпиліть її на вікна і протріть їх безворсовою тканиною, а потім відполіруйте до блиску.

Вапняний наліт у ванній

Оцтова кислота, яка міститься у цьому продукті, є прекрасним розчинником для вапняних відкладень. Сумішшю оцту з водою можна обробляти плитку та сантехніку, щоби запобігти накопиченню вапна. Потрібно розпилити її з пульверизатора, а потім змити. Якщо ж ви хочете позбутись застарілих відкладень на змішувачі, оберніть, кран ганчіркою, змоченою в розчині оцту, і залиште на ніч. Зранку залишки можна буде легко зчистити старою зубною щіткою. Для очищення насадки душу налийте розчин оцту в пластиковий пакет і закріпіть його на насадці за допомогою гумки, щоб отвори були занурені в рідину. За годину зніміть пакет і пропустіть через душ гарячу воду, щоб промити насадку.

Накип у чайнику

Щоби видалити накип з чайника – байдуже, електричного чи звичайного – наповніть його сумішшю рівних частин оцту та води та залиште засіб працювати на ніч. Вранці спорожніть ємність та ретельно промийте її. Щоби уникнути оцтового присмаку на майбутнє, після чищення закип’ятіть повний чайник води, а потім злийте її.

Чищення скляного посуду

Від постійного контакту з руками та жорсткою водою ваші келихи та склянки можуть стати мутними. Повернути їм блиск можна, замочивши скло у дистильованому білому оцті на 5 хвилин. Після цього посуд треба буде промити і насухо витерти рушником.

Глибоке очищення посудомийної машини

Посудомийну машину також треба час від часу промивати від вапняних відкладень і тут також на допомогу приходить оцет. Поставте на верхню полицю приладу великий скляний мірний глечик, наповнений двома чашками дистильованого білого оцту, а потім запустіть машину на порожній цикл без мийного засобу.

Миття фруктів та овочів

Якщо ви дбаєте про гігієнічну чистоту фруктів та овочів, а також хочете очистити їх від залишків пестицидів перед вживанням, приготуйте суміш із трьох частин води та однієї частини білого оцту. Цим засобом можна безпечно обробляти з пульверизатора плоди, після чого їх треба промити водою.

Швидкий тест на характер! Обличчя, яке ви побачили першим, покаже ключову роль у багатьох аспектах вашого життя

вівторок, 7 лютий 2023, 18:10

Характер людини відіграє ключову роль у багатьох аспектах її життя. Знання ключових рис своєї особистості допоможе простіше досягти поставлених цілей, перетворитися на успішну людину і просто перебувати в гармонії, передають Патріоти України. Тест по ...

А ви це знали? Полегшує біль, зміцнює серце та допомагає менше їсти: Ось як музика впливає на наш організм

вівторок, 7 лютий 2023, 17:29

Наші пращури вірили, що музика має цілющу силу. У всі часи вона використовувалася як потужні ліки від різних недуг, передають Патріоти України. Якщо ви коли-небудь відчували, що музика позитивно впливає на ваше самопочуття, ви мали рацію, музика дійсно...