Як приготувати найсмачнішу гарбузову кашу за українським рецептом? Є один секрет!

Гарбуз - невід'ємний український сезонний овоч, з якого ми щоосені готуємо млинці, пироги, крем-супи, запікаємо в духовці і навіть їмо сирим. Але найголовніша страва з цього помаранчевого дива - звісно ж, гарбузова каша. Її ми будемо готувати з українською крупою - пшоном, зазначають Патріоти України.

Рецептом поділилася гастродослідниця Олена Брайченко, засновниця проекту Їzhakultura. За словами експерта, попри всю легкість і простоту приготування гарбузової каші з пшоном, є кілька кулінарних дрібниць, які варто врахувати, аби отримати дійсно смачну та корисну страву.

Нюансом або секретом такої каші буде те, що гарбуз треба варити одразу в молоці, а не у воді, як це робить багато хто. Так, впевнена Олена, ми отримаємо насичений смак та густу консистенцію.

До того ж дослідниця рекомендує спробувати кашу без цукру і солі, аби відчути справжній смак продукту. Аби підсмачити, все ж можна додати меду, горішків, чи насіння.

Інгредієнти для каші:

  • Почищений гарбуз - 500 г
  • Молоко - 1/2 склянки
  • Пшоно - 36 г (3 ст. л.)
  • Можливі додатки: мед, ліщина чи насіння соняшника

Покрокове приготування страви

Залийте молоко в неемальовану каструлю чи сотейник (інакше каша буде підгоряти) та доведіть до кипіння. Як тільки молоко закипіло, додайте шматочки гарбуза (шириною до 3 сантиметрів), варіть 10-15 хвилин.

Різні сорти гарбузів варяться по-різному, як тільки гарбуз легко розділяється виделкою, сміливо можна вимикати вогонь. Пшоно треба промити кілька разів у холодній воді, потім залити окропом, лишити на 3-4 хвилини і знову промити.

Відварений гарбуз треба збити блендером, всипати промите пшоно, перемішати і лишити на повільному вогні на 35 хвилин, аби зернівки пшона розварились. Каша вже не повинна кипіти, вона має повільно вмлівати.

Наслідки будуть дуже сумні! Ці дві помилки в харчуванні роблять кров густою

п’ятниця, 11 квітень 2025, 8:50

Стан крові безпосередньо впливає на роботу всього організму, особливо серцево-судинної системи. "Густа" кров, або кров з підвищеною в'язкістю, гірше циркулює судинами, що збільшує ризик утворення тромбів, інфарктів та інсультів. Які продукти провокують...

Народні прикмети на 11 квітня. Зірвана цього дня гілка берези українцями спрадавна вважалася не лише окрасою оселі

п’ятниця, 11 квітень 2025, 7:05

11 квітня за новим стилем вшановують пам'ять священномученика Антипа Асійського, мученика Мартиніана і святого Калініка Черніцького. За старим стилем у сьогодні згадують священномученика Марка, єпископа Арефусійського. У народі свято 11 квітня було від...