Щоб приготувати смачний ароматний шашлик, важливо підібрати гарне м'ясо і правильно його замаринувати, передають Патріоти України
Приготувати соковитий шашлик не так уже й складно, якщо знати кілька простих секретів. Про них ми вам і розповімо.
При виборі м'яса для шашлику потрібно враховувати, що різні види продукту мають різну жорсткість, а відповідно і правила приготування.
Ідеально для шашлику підійде свинина, і що потрібно зробити, щоб шашлик був м'яким, так це обрати між:
Також зверніть увагу на співвідношення жиру та м'яса в обраному шматку - нехай це буде 1 до 4 відповідно, щоб страва не була надмірно жирною.
З яловичини і баранини важко домогтися м'якого шашлику, тому якщо не хочете експериментувати і бажаєте отримати (майже) гарантований хороший результат, зупиніться на надійній, перевіреный часом свинині.
Не всі вживають свинину, з бараниною не просто через те, що потрібно шукати м'ясо молодого баранчика аби уникнути сильного специфічного запаху, а яловичину через жорсткість краще залишити для інших страв.
І тут на виручку прийде курка. Її м'ясо традиційно вважається найніжнішим. Часу на його приготування потрібно менше. Для приготування на мангалі ідеально підійде куряче стегно - воно досить жирне, щоб залишитися соковитим. Чудовим вийде шашлик з окороків. А ось грудка - досить сухий продукт, "врятувати" його може маринад і "чергування" у мангала, щоб не перетримати.
Маринад для м'яса - основа вашого майбутнього шашлику. Адже саме від нього залежить, наскільки смачною вийде страва.
Найпростіший, класичний варіант маринаду для м'яса свинини - цибуля. Багато цибулі: на 1 кілограм м'яса - 2-3 кг цибулі. Щоб замаринувати потрібно:
Сіль додавайте якраз перед смаженням, щоб вона не витягувала з м'яса сік, ця порада відноситься до всіх рецептів. Далі можна сміливо приступати до смаження і отримати соковитий смачний шашлик. І при насадженні на шампур чергуйте м'ясо з цибулею (тому її й нарізали кільцями).
Багато хто додає майонез, але він і смак м'яса може перебити, і взагалі досить жирний сам по собі, а тут ще й м'ясо явно не знежирене - побережіть здоров'я.
Щоб шашлик не вийшов сухим, потрібні правильно обране м'ясо, хороший маринад, і спосіб приготування.
Не треба смажити шашлик над відкритим вогнем - він згорить раніше, ніж приготується. Жар повинен йти від тліючого вугілля, білий наліт на ньому - чудовий час для приготування. Не забувайте перевертати, щоб м'ясо просмажилося рівномірно, але не робіть це надмірно часто - шашлик може пересохнути.
І ось ще лайфак, що треба зробити, щоб шашлик був м'яким, а не сухим: слід брати свіже м'ясо замість розмороженого, і віддавати перевагу молодим тваринам.
Також важливо правильно обирати дрова. Найкраще підійдуть береза, дуб, яблуня і липа. А ось хвойні використовувати не можна, як і відходи типу старого паркану, піддонів, меблів та інше.
А тоді як зробити жорсткий шашлик м'яким, якщо він вже приготований? Таке теж можливо. Наприклад, якщо протушкувати готове м'ясо у воді в духовці приблизно годину. Ще можна спробувати потомити кілька хвилин м'ясо над вугіллям, нанизавши між ними шматочки сала. Пом'якшити м'ясо може також сік лимона або ківі (1:1).
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...
Печінка — це важливий орган, який легко пошкодити певною їжею та нездоровим раціоном. Зокрема, алкоголь може спричинити жирову хворобу, а шкідлива їжа часто призводить до неалкогольної жирової хвороби печінки, яка може вплинути на її функцію, передають...