Як збалансувати дієту для краси та здоров’я з вітамінами

Краса починається зсередини — це не просто влучний вираз, а науково доведений факт. Стан шкіри, волосся, нігтів, як і всього організму залежить від того, що ми їмо. Адже збалансоване харчування, яке містить вітаміни, мінерали та інші корисні речовини, поліпшує здоров'я та зовнішній вигляд. Сьогодні спеціалісти Perla Helsa, українського виробника вітамінів та дієтичних добавок, розкажуть, як збалансувати дієту для краси та здоров'я з вітамінами та чому це потрібно зробити.

Як харчування впливає на красу та здоров’я

Майже кожна клітина нашого тіла існує завдяки поживним речовинам, що надходять в організм у складі продуктів і добавок, наприклад, від perlahelsa.ua. Після того як їжа потрапляє в організм, опиняється у кишківнику, де відбувається її остаточне розщеплення на прості компоненти:

  • амінокислоти,
  • глюкозу;
  • жирні кислоти;
  • вітаміни;
  • мінерали;
  • та інші поживні речовини.

Ці речовини через стінки кишківника потрапляють у кров. Там з ними зв’язуються транспортні білки та інші сполуки й переносять до клітин, що їх потребують. Наприклад, вітаміни D3 поліпшують засвоєння кальцію, а K2 допомагає мінералу потрапити до кісток. Завдяки таким процесам тканини отримують компоненти для синтезу нових клітин та відновлення пошкоджених, виробництва енергії та підтримки життєдіяльності.

Що буде при нестачі вітамінів та мінералів

Якщо поживних речовин недостатньо або в організм з їжею потрапляють шкідливі елементи (токсини), здоров'я погіршується. Й першими відреагують на це шкіра, волосся та нігті. Наприклад:

  • При нестачі вітамінів А чи Е шкіра стає сухою, втрачає пружність, з’являються висипання.
  • Дефіцит D3 призводить до рахіту, кістки стають ламкими, імунітет слабшає.
  • Якщо бракує вітаміну С, сповільнюється синтез колагену — білка, що відповідає за молодість та еластичність шкіри.
  • Дефіцит вітамінів групи B призводить до того, що волосся втрачає здоровий блиск та стає ламким.

Щоб цього не сталося, їжа має працювати на вашу користь.

Дієта та добавки для здоров'я та краси — що треба знати

Щоб організм функціонував нормально, без збоїв, йому щодня потрібні:

  • Білки — основа для побудови клітин шкіри, волосся, нігтів і м’язів. Вони містяться у м'ясі, рибі, яйцях, молочних продуктах, бобових, горіхах, насінні, сої.
  • Жири — насамперед ненасичені жирні кислоти, які підтримують зволоження шкіри, здоров’я кровоносних судин. Ви можете їх знайти в авокадо, оливковій олії, горіхах, насінні, жирній рибі (лосось, тунець), рослинних оліях.
  • Складні вуглеводи — забезпечують клітини стабільною енергією без різких стрибків цукру в крові. Містяться в овочах, бобових, цільнозернових продуктах, картоплі, вівсяній каші.
  • Вітаміни та мінерали — впливають на обмін речовин та процеси відновлення. Вони є у фруктах, овочах, горіхах, молочних продуктах, яйцях, кропі, цибулі, цитрусових, рибі.

Ці елементи треба не просто вживати, а у правильному співвідношенні, і ось тут можуть виникнути проблеми. Адже важко щодня стежити за своїм раціоном та продумувати його так, щоб в організм потрапляла потрібна кількість корисних сполук. Це потребує глибоких знань та зусиль і постійного контролю за харчуванням. Саме тому вітаміни й дієтичні добавки — важливе доповнення до раціону, адже допомагають організму отримати потрібні сполуки у потрібній кількості.

Чому варто вживати дієтичні добавки

Головна перевага дієтичних добавок у тому, що всі елементи підібрані таким чином, щоб підсилити ефективність один одного. Їх вживають переважно 1-2 рази на день, що залежить від препарату та інструкції виробника. Його рекомендацій варто дотриматись, адже якщо зменшити дозу, в організм не потрапить потрібна кількість поживних елементів, коли збільшити — виникне передозування.

Чи потрібно подбати про здорове харчування, коли вживаєш вітаміни

Ви не можете обмежитись дієтичними добавками та ігнорувати правила здорового харчування. Адже вітаміни та мінерали потрібні для підтримки нормальних фізіологічних процесів в організмі. Проте вони нездатні замінити білки, жири та вуглеводи, які:

  • надають клітинам енергію;
  • сприяють відновленню тканин;
  • підтримують життєві функції.

Тому овочі, фрукти, риба, нежирне м'ясо, злаки, горіхи, зелень та інші корисні продукти мають щодня бути у вашому раціоні. Водночас важливо подбати про збалансованість харчування — їжа має бути різноманітною. При цьому варто зважати на сезон. Наприклад, вітамін D синтезується у шкірі під впливом сонячного світла, тому взимку його часто не вистачає. У цей період організму потрібна додаткова підтримка — у вигляді дієтичних добавок або продуктів, багатих на вітамін D (жирна риба, печінка тріски, яєчні жовтки).

Чи можна їсти шкідливу їжу під час вживання дієтичних добавок

Якщо будете неправильно харчуватись, ефект від вітамінно-мінеральних комплексів значно знизиться, адже організм буде змушений боротись з токсинами й скерує свої зусилля на відновлення пошкоджених органів. Тому варто відмовитись від страв, що негативно впливають на здоров'я печінки, серця, нервової системи — фастфуду, ковбас, солодощів, іншої шкідливої їжі.

Може бути отрутою! Названо небезпечну рибу, яку продають в українських магазинах

вівторок, 20 травень 2025, 18:48

На полицях українських супермаркетів можна знайти чимало видів риби - замороженої, копченої, солоної. Але мало хто знає, що деякі з них можуть бути небезпечними для здоров’я. РБК-Україна (проект Styler) розповідає, яка риба може бути справжньою отрутою...

Господиням на замітку! Фахівці розповіли, як часто потрібно мити холодильник

вівторок, 20 травень 2025, 18:22

Холодильник відіграє ключову роль у щоденному побуті, адже саме в ньому зберігаються продукти, термін придатності яких завдяки належним умовам значно подовжується. Щоб прилад залишався ефективним і надійним, він потребує регулярного та дбайливого догля...