Охолодження продуктів не лише збільшує їх термін зберігання, але й запобігає розмноженню бактерій. Але чи впевнені ви, що у вашому холодильнику та морозильній камері встановлені правильні температури, передають Патріоти України.
Нехтувати налаштуваннями температури дуже небезпечно: показник вище 4 °C призводить псування молока, яєць та м’яса. І, навпаки, низькі показники вже імітують температуру морозилки, це так само шкідливо для харчових властивостей. Як дізнатися, чи правильна температура в холодильнику, розповіло видання Sante Plus.
Найперше і найпростіше правило: завжди обирайте температуру, рекомендовану в інструкції до холодильника.
Якщо ви помічаєте, що деякі продукти починають замерзати, значить температура занадто низька. Можливо, ваш холодильник настільки спорожнів, що холодне повітря опускається на дно. При достатній заповненості, повітря відразу поглинається харчовими продуктами, що запобігає утворенню інею.
Важливо завжди перевіряти термостат, щоб переконатися, що температура всередині добре регулюється та зберегається свіжість продуктів. Також стежте за рівнем вологості – її надлишок може призвести до появи грибка і цвілі. Насамкінець переконайтеся, що вентиляційні отвори не заблоковані.
Управління з контролю за харчовими продуктами та ліками США (FDA) рекомендує тримати холодильник при температурі 4°C (або нижче), а морозильну камеру – від -17°C до -24°C.
Ідеальна температура в холодильнику може бути нижчою – від 1,7° до 3,3°C. Головне – не перевищувати поріг 4°C, адже саме тоді бактерії починають швидко розмножуватися. Їжа може зіпсуватися швидше, ніж очікувалося, і ви можете наразитися на проблеми зі шлунком через хвороботворні бактерії, такі як сальмонела та кишкова паличка.
Спробуйте лайфхаки, які допоможуть підтримувати ідеальну температуру.
Очистіть котушки конденсатора
Саме конденсатор дозволяє відводити тепло. Бруд, пил, рештки їжі, шерсть домашніх тварин призводять до перегріву холодильник чи поломки компресора. Котушки варто почистити щіткою та пилососом.
Контейнери для їжі
Щоб їжа якомога довше залишалася свіжою, найкраще її накривати – так на неї не впливатимуть перепади температури.
Дверцята холодильника найбільше схильні до перепадів температури. Не розміщуйте там продукти, що швидко псуються. Яйця найкраще зберігатимуться на полиці.
Гаряча їжа
Гаряча чи тепла їжа в холодильнику може призвести до порушення системи охолодження. Простими словами: тепло підвищить внутрішню температуру, змушуючи компресор працювати інтенсивніше.
Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...
Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...