Любите каву? Не можете без неї прокинутися вранці і продуктивно провести свій день? Подобається відчувати себе бадьорими і енергійними за допомогою цього смачного, ароматного напою? Це чудово, але є одна проблема: дія кофеїну через годину закінчується, і рука тягнеться за новою порцією. Вживати її у великих кількостях не можна, але вихід є, передають Патріоти України.
8 спецій, які допоможуть нейтралізувати негативний вплив кави
Додайте їх в напій, щоб пом'якшити вплив на організм.
Чим шкідлива кава
Мільйони людей випивають за день не менше трьох чашок ароматного напою. Перевищення допустимої дози кофеїну призводить до виснаження нервових клітин, підвищення артеріального тиску і аритмії. Також він сприяє розвитку остеопорозу, появи проблем з нирками і виведенню кальцію з організму. Як результат, з віком кістки стають особливо крихкими.
Тонізуючий ефект кави теж перебільшений. Вчені вважають, що він пов'язаний не стільки з властивостями кавових зерен, скільки з психологічною прихильністю і самонавіюванням. Так що шкоди від кави стільки ж, скільки і користі. Звичайно, відмовляти кавоманів від вживання цього напою безглуздо, але спробувати зменшити шкоду для організму можна. Для цього лікарі радять додавати до кави деякі спеції. На яких з них зупинитися, залежить тільки від ваших смакових уподобань.
Кардамон
Каву з кардамоном люблять пити в Туреччині. У неї пікантний, східний аромат. Кілька зерен кардамону додають в закипаючий напій. Вони м'яко заспокоюють і зміцнюють роботу травної системи.
Чорний перець
Крім того, що він очищає травну систему, перець також прискорює метаболізм, покращує роботу шлунку і сприяє виведенню токсинів з організму. Кава з чорним перцем дуже бадьорить. Досить додати 2-3 горошинки в свіжозаварений напій.
Кориця
За допомогою цієї спеції можна домогтися приємного, солодкуватого смаку і благотворного впливу на здоров'я. У кави з'являється "різдвяний" аромат, який діє як заспокійливе на нервову систему. Кориця сприяє зниженню рівня глюкози в крові і нейтралізує окислювальний ефект, викликаний напоєм. На етапі приготування кави в неї можна додати паличку кориці, а в свіжозварену мелену.
Гвоздика
Ця спеція благотворно позначається на кровообігу і знижує артеріальний тиск. У гвоздиці містяться ефірні олії, які надають каві аромат і пом'якшують її вплив на організм. Однією зірочки вистачить, щоб домогтися ефекту. Тільки дайте напою настоятися.
Імбир
Надає заспокійливий ефект, знімає спазми, зменшує больові відчуття і часто використовується для стимуляції роботи травної системи. Під час варіння кави досить додати шматочок свіжого кореня на кінчику ножа або розвести трохи імбирного порошку.
Колаген
Сприяє зменшенню запалення і болю в суглобах. Насилу встаєте з ліжка? Боляче зробити крок? Спробуйте додати трохи колагену в ваш ранковий напій. Звичайно, до спецій він не відноситься, але зробить каву смачнішою, а суглоби більш здоровими.
Какао
Гарячий шоколад і кава — абсолютно різні напої. Переходити на какао вам ніхто не пропонує, але додати смаку і аромату з його допомогою можна. Вчені довели, що какао-боби знижують ризик виникнення хвороб серця. Щоб насолодитися корисним напоєм, додайте в зварену каву трохи какао-порошку і розмішайте. Вам сподобається!
Вершки або кокосове молоко
Теж не спеції, але і в тому, і в іншому містяться корисні жири, які необхідні організму для правильного функціонування. Додайте ложку молока або вершків до кави і насолоджуйтеся! До речі, на основі кокосового молока можна приготувати корисний капучіно. Для цього знадобиться:
Молоко і окріп змішайте в каструльці, поставте на вогонь, додайте цикорій, розмішайте і нагрійте, але до кипіння не доводьте. Зніміть напій з плити і збийте прямо в каструльці до пишної піни. Пробуйте, експериментуйте і насолоджуйтеся кавою без шкоди для здоров'я!
Ідеальний відтінок губної помади визначається гармонійним поєднанням кольтору та світла, але якщо певний колір підвищує вашу впевненість, не зволікайте, використовуйте його, передають Патріоти України. Першим кроком до пошуку ідеального відтінку є врах...
Коли мова йде про купівлю автомобіля, питання безпеки завжди посідає центральне місце. Системи попередження про виїзд зі смуги руху, подушки безпеки та інші функції часто впливають на вибір покупців, Патріоти України. Однак, як свідчить практика, найкр...