Коли найкорисніша українська крупа геть не українська, не смачна і не корисна: Китайська гречка - як її розпізнати і які перестороги називають фахівці

Китай є світовим лідером у галузі виробництва гречки. Однак там її розглядають перед усім як кормову культуру для свійських тварин і не дотримуються високих стандартів якості

Але ніби гречка — "вона і в Африці гречка", крупа імпортна або вітчизняна, хіба можуть бути відмінності. Однак все ж таки вони є. Давайте розбиратися, чи є різниця між китайським та українським продуктом і чи варто купувати китайську гречку.

Чим шкідлива китайська гречка?

  • У китайській гречці низький вміст корисних речовин, точніше практично повна їхня відсутність. Тому така гречка зовсім не корисна нашому організму.
  • Наявність пестицидів. Ви можете, звичайно, заперечити, скажете, що в аграрному комплексі будь-якої країни використовують пестициди. І будете праві. Але в Китаї пестициди використовують особливо завзято.
  • Імовірність наявності цвілі у крупі. Оскільки зерно живий організм, який дихає і виділяє вологу, тому служить гарним середовищем для поширення плісняви. А оскільки гречка з Китаю проходить величезний шлях, проходячи багато різних складів, в яких можуть не дотримуватися умов зберігання. Тому у китайської гречки більше шансів стати осередком розвитку цвілі.

Після прочитаного, у будь-якої людини з'явиться одне питання — як можна відрізнити китайську гречку на прилавках магазинів?

  • Китайська гречка невелика. Має темніший відтінок через специфіку технології обсмажування крупи. В Україні гречку обсмажують один раз, у Китаї — двічі.
  • Наша крупа має гостру форму, а китайська — округлу форму зерен.
  • Різниця в ціні може сильно відрізнятися у 2 і навіть у 3 рази. Продукт зі Сходу буде в рази дешевшим. Якщо ви побачили таку різницю, то перед вами вітчизняний та імпортний продукт.

Китай є світовим лідером у галузі виробництва гречки... кормової

Є ще один спосіб відрізнити китайську гречку — приготувати гречану кашу та скуштувати її.

Річ у тім, що при приготуванні наша гречка вариться дещо довше, зате вона краще збільшується в розмірі і добре набухає.

Наша гречка після варіння світлішає, а китайська залишається темною. Нашу гречку можна їсти навіть без вершкового масла, а китайська стає дуже сухою.

Ну і найголовніше для більшості споживачів, не заморожених на користі їжі — смак. Китайська гречка трохи гірчить. Наче на тарілці звичайна гречана каша, але їсти її неможливо. Смак — гіркота з пересмаженим зерном. І навіть добрий шматок вершкового масла не може перебити цей присмак.

Автоцивілка 2025 - що нового в обов’язковому автострахуванні

середа, 9 квітень 2025, 14:27

З цього року почав діяти Закон «Про обов’язкове страхування…», що суттєво змінив правила на страховому ринку нашої країни. Дали старт поступовому підвищенню максимальних розмірів страхових виплат та наближенню їх до європейських стандартів. Крім того, ...

Дачникам на замітку! Чим підживити полуницю навесні, щоб отримати гарний урожай

середа, 9 квітень 2025, 12:05

Полуниця – улюблений фрукт, як дітей, так і дорослих. Для того, щоб виростити її вдома, треба знати кілька нюансів. Наприклад, варто удобрювати її тричі на рік, щоб вона давала гарні плоди. Це пов’язано з тим, що полуниця зазвичай росте кілька років пі...