Останнім часом з’явилося багато інформації про китайський спосіб вирощування помідорів. Експерти кажуть, що плоди виростуть міцними, а розсада не буде схильною до хвороб, передають Патріоти України.
По суті, китайський спосіб українці в народі називають живцюванням.
Крок 1. Підготовка
Для посіву обирають лише найбільше насіння, попередньо загартовуючи його у стимуляторі.
До речі, городники радять проростити насіння перед посадкою. Слід підготувати мішечок із марлі, покласти у нього насіння та опустити у теплу воду. Замочувати насіння понад 12 годин не рекомендують – воно може зіпсуватися. Міняти воду потрібно кожні чотири години.
Крок 2. Посадка
Найкраще саджати насіння у ємності за схемою 4 см на 2 см.
Також слід звернути увагу на сприятливі для посіву дні за місячним календарем.
Крок 3. Загартовування
На ніч томати переносять у місце з нижчою температурою (приблизно на 4-5° C). Можна просто переставляти ємність ближче до вікна.
Крок 4. Пікірування
Саме у пікіруванні полягає основна особливість китайського методу. По суті, це не пікірування, а живцювання. Щойно розсада проросте і з’явиться 2-4 листочки, їх зрізають нижче семидольних листків, залишаючи в ґрунті кореневу систему і пеньок.
Крок 5. Пророщення
Пророщувати живці радять у воді або у ґрунті. Городники все-таки більше рекомендують землю. Справа в тому, що коріння помідорів росте дуже швидко і може сплутатися у воді.
Після цього, зазвичай у травні, розсаду, вирощену за китайським методом, висаджують у теплиці.
Кінолог Рос Макнамара розповів про три породи собак, яких він ніколи б не завів для себе. На думку експерта, ці популярні собаки мають свої недоліки, передають Патріоти України. Перелік порід Рос виклав у відеоролику на своїй сторінці в соціальній мере...
На дорогах водії часто зустрічаються з різними запитаннями від патрульних. Деякі з них можуть здаватися дивними, а інколи навіть викликати сумніви. Експерти нагадали, що водіям важливо знати свої права у таких ситуаціях. Про це пише "Автотема", передаю...