У спеку дуже хочеться випити чогось холодного, але цього робити не варто. Холодний напій може швидше нагріти, ніж охолодити. Це відбувається через те, що холодний напій заважає механізму потовиділення, і тіло починає зберігати більше тепла. Про це розповіла "Аргументам і фактам" лікар-дієтолог харчування та біотехнології, кандидат медичних наук Наталія Денисова, зазначають Патріоти України.
"Гарячий напій у спеку стимулює процес виділення поту, а це ключовий механізм, який наш організм використовує для охолодження. Тому жителі Середньої Азії звикли втамовувати спрагу гарячим чаєм. Іншими словами, в жарку погоду гарячий напій допоможе вам охолодитися краще, ніж холодний", - розповіла лікар.
Також експерт повідомила, який чай допоможе втамувати спрагу в спеку. "Пару раз в день можна пити чай. Краще-зелений. Це хороший антиоксидант і засіб, який допомагає відновлювати гідратацію. Але чай не може замінити повністю весь обсяг води. Крім того, кофеїн, що міститься в чаї, стимулює виведення рідини і заважає відновленню водного балансу організму при жаркій погоді", - зазначила медик.
За словами Денисової, найкраще втамовувати спрагу звичайною злегка прохолодною водою. Крижана вода або інші напої з льодом ускладнюють природний процес всмоктування харчових речовин при перетравленні їжі.
Мільйони людей починають день з кави ще до сніданку. Але чи така звичка дійсно корисна для шлунково-кишкового тракту? Експерти розповідають, коли кава на голодний шлунок . це стимул, а коли - шкода, передають Патріоти України. Кава стимулює вироблення ...
Гадаєш, у тебе гострий зір і ти помічаєш усе? Перевір себе! Перед тобою візуальний тест, з яким 95% людей не справляються за 10 секунд, передають Патріоти України. На зображенні — десятки яєць. Одне з них має маленьку тріщинку. У тебе лише 10 секунд, щ...