Може викликати нудоту та галюцинації: Експерт назвала спецію, з якою потрібно бути обережними

Може викликати нудоту та галюцинації. Експерт назвала спецію, з якою потрібно бути обережними

Мускатний горіх - це популярна спеція, яка використовується для надання аромату стравам, а також у випічці. Але з нею потрібно бути дуже обережними, і не додавати в їжу у великих кількостях. Про небезпеку мускатного горіха для здоров'я розповіла в Telegram експерт із харчування Наталія Мазурик, передають Патріоти України.

Що відомо про мускатний горіх

Мускатний горіх – це прянощі, які отримують з кісточок мускатного горіха. Вони надають пікантного смаку першим і другим стравам, випічці, десертам, безалкогольним та алкогольним коктейлям.

Продукт містить вітаміни А, С, Е та групи В, мінеральні елементи, елеміцин, міристицин, сафрол, антиоксиданти, пектини, сапоніни, крохмаль, клітковину, ефірні олії, що і зумовлює його властивості. Слід врахувати, що у меленій спеції корисні речовини частково руйнуються.

Проте мускатний горіх може спричинити нудоту та галюцинації. Це відбувається через вміст міристицину, який впливає на нервову систему.

Фахівці рекомендують додавати до 0,1 грама мускатного горіха на порцію. Крім того, пряність не можна вживати при індивідуальній непереносимості, серйозних психічних розладах, вагітності (може спровокувати викидень) та грудному вигодовуванні, а також малюкам молодше 3 років. Старшим дітям цілком можна давати випічку з пряністю.

Навіщо мити сковороду господарським милом- лайфхак, який точно вам знадобиться

понеділок, 2 жовтень 2023, 8:08

Навіть у суперхазяйок, що хизуються кришталевою чистотою та зразковим порядком у квартирі, відбуваються казуси: відвернулася, замоталася - бац - їжа пересмажилася і пристала до сковороди, передають Патріоти України. Почистила її — добре, ні — збираєть...

Не будете більше прокидатися вночі, щоб поїсти: Причини "нічного апетиту" і що робити

понеділок, 2 жовтень 2023, 7:58

Звичка їсти вночі притаманна великій кількості людей. На жаль, вона несе шкоду для здоров'я. Чому апетит приходить вночі і як позбутися синдрому "нічної їжі", передають Патріоти України. Через такий збій у режимі харчування можуть розвиватися різномані...