Мускатний горіх - це популярна спеція, яка використовується для надання аромату стравам, а також у випічці. Але з нею потрібно бути дуже обережними, і не додавати в їжу у великих кількостях. Про небезпеку мускатного горіха для здоров'я розповіла в Telegram експерт із харчування Наталія Мазурик, передають Патріоти України.
Що відомо про мускатний горіх
Мускатний горіх – це прянощі, які отримують з кісточок мускатного горіха. Вони надають пікантного смаку першим і другим стравам, випічці, десертам, безалкогольним та алкогольним коктейлям.
Продукт містить вітаміни А, С, Е та групи В, мінеральні елементи, елеміцин, міристицин, сафрол, антиоксиданти, пектини, сапоніни, крохмаль, клітковину, ефірні олії, що і зумовлює його властивості. Слід врахувати, що у меленій спеції корисні речовини частково руйнуються.
Проте мускатний горіх може спричинити нудоту та галюцинації. Це відбувається через вміст міристицину, який впливає на нервову систему.
Фахівці рекомендують додавати до 0,1 грама мускатного горіха на порцію. Крім того, пряність не можна вживати при індивідуальній непереносимості, серйозних психічних розладах, вагітності (може спровокувати викидень) та грудному вигодовуванні, а також малюкам молодше 3 років. Старшим дітям цілком можна давати випічку з пряністю.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Роками кефір вважався мало не панацеєю від багатьох проблем зі здоров'ям та надійним помічником у схудненні. Особливо міцно вкорінився в свідомості багатьох міф про чудодійну силу кефіру, випитого на ніч. В який головний міф про кефір вірять чимало з н...