Хурма - неймовірно смачна ягода. Зараз сезон хурми в самому розпалі, і рука так і тягнеться купити яскраво помаранчевий плід. Попри те, що хурма дуже корисна для організму, їсти її можна не всім навіть зрідка, навпаки краще зовсім виключити її з раціону, передають Патріоти України.
Ягода - просто джерело корисних речовин, вона містить вітаміни А, С і В, а також мікроелементи: йод, залізо, кальцій, калій, фосфор, марганець, магній.
Хурма корисна для профілактики авітамінозу, залізодефіцитної анемії, захворювань щитовидної залози. Помаранчева ягода допомагає зміцнити зір, а ще є відмінним джерелом потужних антиоксидантів, може принести користь здоров'ю серця та зменшити запалення.
Також хурма збільшує працездатність і заспокоює нерви — це забезпечують вітаміни групи В і магній. Завдяки пектину ягода підтримує травлення. Хурму варто їсти людям з хворобами серцево-судинної системи. Крім того, завдяки низькому вмісту кислот, хурма не зашкодить людям з виразковою хворобою і розладами шлунково-кишкового тракту.
Хурма містить велику кількість цукрів природного походження і вуглеводів, які не насичують організм на довгий час. Її не рекомендується їсти людям з цукровим діабетом, панкреатитом в стадії загострення, а також тим, у кого є проблеми з підшлунковою залозою.
Варто виключити її й людям після операції на черевній порожнині. Нестигла хурма протипоказана людям, які часто стикаються із запорами або хворіють на геморой. Справа в тому, що якщо стигла хурма покращує моторику шлунково-кишкового тракту, оскільки містить пектин і клітковину, незрілий плід дає зворотний ефект. Він містить велику кількість дубильних речовин і діє як клей, перетравлюючи частинки їжі разом.
Хурма також протипоказана при хворобах нирок і сечового міхура в гострій стадії. Вона сприяє частому сечовипусканню, що створить додаткове навантаження на організм.
Хурму краще вживати з корисними жирами, наприклад горіхами. Експерти кажуть, що хурму можна їсти двічі-тричі на тиждень і неодмінно в свіжому вигляді.
Якщо їсти її забагато (наприклад, по кілограму за раз) і натщесерце, то можна отримати непрохідність кишечника і опинитися на операційному столі.
Якщо ви розглядаєте можливість дотримання раціону з низьким вмістом вуглеводів, врахуйте, що не всі вуглеводні продукти шкодять здоров'ю та провокують набір зайвої ваги. Ба більше, вони можуть підтримувати метаболізм і знижувати ризик серцево-судинних ...
Ідеальний відтінок губної помади визначається гармонійним поєднанням кольтору та світла, але якщо певний колір підвищує вашу впевненість, не зволікайте, використовуйте його, передають Патріоти України. Першим кроком до пошуку ідеального відтінку є врах...