На випадок колапсу. Як обігріти квартиру без опалення: ТОП-9 способів створити тепло вдома взимку

Наступний опалювальний сезон буде складним і супроводжуватиметься цілою низкою проблем: високі борги громадян перед теплокомуненерго, необхідність економії газу, можливі проблеми з комунальною інфраструктурою, передають Патріоти України.

Незважаючи на те, що газу на потреби населення вистачить і тарифи уряд обіцяв залишити на колишньому рівні, температурний режим у квартирах доведеться знижувати. У звичайних кімнатах температура замість 18 градусів опуститься до 16, а у кутових – з 20 до 18 градусів. Тому українцям уже зараз потрібно подбати про те, щоби не замерзнути взимку.

1. Розкриті або задерті штори

Відкривайте штори вдень, щоб у квартиру проникало сонячне світло та обігрівало її. Впускаючи у приміщення більше сонячних променів, вони нагрівають поверхні. Гладкі поверхні віддають своє тепло у приміщення. Взимку, коли сонця критично мало, намагайтеся вичавити з нього максимум. Не перекривайте промені вазонами та стелажами.

Але є нюанс: сонячні промені гріють узимку і можуть підняти температуру в приміщенні тільки у випадку, якщо сонячна сторона. А ось із щільно завішеними шторами все зрозуміло: вони перегороджуватимуть шлях холоду. Також буде добре, якщо штори не закриватимуть батареї, а доходитимуть лише до підвіконня. Довгі штори можна підняти та покласти на підвіконня, звільнивши радіатор. Можна навіть повісити ковдри на вікна. Чим щільнішим буде захисний шар – тим краще.

Ви можете повісити тонкі напівпрозорі фіранки, які стануть додатковим бар'єром від холодного повітря і разом із цим пропустять сонячне проміння до кімнати.

2. Пухирчаста плівка на вікнах

Плівку, що складається з бульбашок повітря досить просто прикріпити. Потрібно лише намочити скло водою та притиснути до нього плівку. Така процедура допоможе знизити тепловтрату на 50%.

Метод має сенс із звичайним одинарним склом, а не зі склопакетами. Але якщо крізь такі віконні профілі йде холод, то проблема криється у профілі чи рамі. У такому разі заклеювати всю площину скла безглуздо, тому що весь холод йде не від центру вікна.

3. Утеплення поверхонь

Якщо влітку щільний текстиль радять ховати, то взимку він стає надійним способом зробити кімнату теплішою без обігрівача. Немаловажний і тип тканини. Наприклад, тонкий атлас і шифон не затримують тепло - досить вийти зі спальні на 5-10 хвилин, як постільна білизна з цих матеріалів відразу стає прохолодною. А ось трикотаж, махрові тканини та інший щільний текстиль довше зберігає тепло.

Взимку використовуйте такі тканини по максимуму - постеліть килим на підлогу, накрийте теплим пледом або ковдрою, накиньте на диван і крісло кілька подушок і прикрийте покривалами. Текстиль зберігатиме в собі тепло і поступово віддаватиме його в навколишнє середовище. Кімната без текстилю остигає за 1-2 години, приміщення з ним тримає тепло протягом 3-5 годин.

4. Тепловідбивний екран із фольги між батареєю та стіною

Щоб створити екран, рекомендується використовувати будь-яку будівельну фольгу, прикріплену до пінопласту. Існує думка, що зберегти тепло допоможе навіть звичайна харчова фольга. Таким чином, з одного боку екран відображатиме інфрачервоні хвилі від батареї у бік кімнати. Але з іншого боку це гірше прогріватиме стіну, яка забиратиме більше теплової енергії з повітря в кімнаті.

Маючи тонкі стіни та дуже гарячу батарею, ділянка за стіною прогріється наскрізь та тепловтрати посиляться. Таким чином, екран, направляючи тепло в кімнату, буде дуже ефективний. Зі збільшенням товщини стін та зменшенням температури батарей ефективність фольги знизиться.

5. Горщик над свічкою

Цей спосіб творчий: вам потрібно самостійно зробити обігрівач у вигляді керамічного горщика над свічкою (тільки не накривайте свічку повністю, інакше просто погасне). За допомогою такої цікавої конструкції можна підняти температуру в кімнаті.

Встановлений над свічкою керамічний горщик значно підвищить її ефективність, тому що без нього все тепло підніметься в стелю, а температура в кімнаті майже не зміниться.

6. Перекрита вентиляція

Якщо в квартирі гуляє протяг, причиною цього може бути відкрита вентиляція. Вирішити цю проблему взимку допоможе заклеєна магнітною кришкою вентиляційні грати.

Робити це треба в тому випадку, якщо до квартири надходить достатня кількість свіжого повітря з інших джерел. А якщо ні, то перекривати вентиляцію буде небезпечно. Якщо вікна та двері досить герметичні, вентиляція не буде причиною протягу. Порівняно з вікнами та вхідними дверима тепловтрати від вентиляції вкрай малі.

7. Кухонні прилади

Використовуючи якнайбільше кухонних приладів при приготуванні, в кімнаті стане помітно тепліше. Холодильник дає постійне тепло і чим холодніше буде всередині нього, тим більше тепла він зробить назовні.

Багато тепло дає і газова плита. Головне - стежте за плаїненем, щоб воно не згасло або не перенеслося поза конфоркою. Якщо у вас вдома індукційна плита, поставте грітися велику каструлю з водою. Рідина, що кипить, видасть пару, яка прогріє приміщення і зволожить його, замінюючи зволожувач і миття повітря.

8. Направити вентилятор на батарею або увімкнути стельовий

Циркуляція повітря в квартирі за допомогою вентилятора точно посилиться, але незрозуміло, наскільки це підвищить температуру в приміщенні. Так, стельовий вентилятор допоможе відігнати тепле повітря, що накопичилося біля стелі, ближче до підлоги, що трохи підвищить температуру в нижній частині кімнати.

Але якщо направити вентилятор на батарею, це не дасть значного результату на нагріту кімнату. У випадку, якщо опалення тільки ввімкнули, такий спосіб дійсно допоможе швидко прогріти приміщення.

9. Побутові методи

Використовуйте тепло свого тіла. Досить одягти термобілизну – тоді вдома можна буде ходити в одних штанях і сорочці.

Також допомагає грілка. Налийте в неї гарячу воду, щільно закрийте та покладіть на ліжко. Вже через 5 хвилин постіль стане теплою. Якщо вдома немає грілки, швидко нагріти ліжко допоможуть пластикові пляшки. Наповніть їх теплою водою (до 60-70 ° С) і покладіть на ліжко.

Спробуйте зігрітися зсередини – випийте теплого чаю чи кави. Спиртні напої хоч і створюють ілюзію тепла, вони дають короткочасний ефект через судини, що розширюються. Коли вони повернуться до початкового стану, стане ще холодніше. Тому краще пити чай і їсти гарячу ситну їжу.

Обігріваючи квартиру, дотримуючись вищеописаних порад, будинки стане комфортніше при вимкненому опаленні та холодній погоді за вікном.

Під силу всім? Секрети молодості легенди Голлівуду Демі Мур, яка в 62 роки виглядає на 40

субота, 23 листопад 2024, 17:32

Демі Мур, яку ще називають легендою Голлівуду, здається, старіти не збирається. 62-річна зірка виглядає на 40 років без всілякого фотошопу та фільтрів. В чому секрет краси акторки, передають Патріоти України з посиланням на РБК. 7 секретів молодості Де...

Це допоможе схуднути! ТОП-10 продуктів з високим вмістом білка

субота, 23 листопад 2024, 13:00

Для ефективного схуднення важливо вибрати дієту, яка не тільки зменшує вагу, але й підтримує відчуття ситості. Включення білка в раціон допомагає наростити м’язову масу, що сприяє спалюванню більше калорій, а також знижує голод, допомагаючи дочекатись ...