Традиція народів Середньої Азії та Близького Сходу пити у спеку гарячий чай видається нам дивною. Ми звикли в такі моменти тамувати спрагу напоями із холодильника, а про чашку з чимось гарячим нам навіть думати страшно, передають Патріоти України.
Але OBOZREVATEL спробував розібратись, як це працює. І з’ясувалось, що науковці вже встигли пояснити парадоксальний на перший погляд ефект гарячого чаю в спеку.
Як розповів кембриджський нейробіолог Пітер МакНотон, вживання гарячих напоїв у спеку примушує організм сильніше виділяти піт. А потовиділення є природним механізмом охолодження у людини. Випаровуючись з поверхні шкіри, рідина охолоджує тіло. Оскільки потові залози розташовані по всій шкірі, то і охолодження відбувається рівномірно.
При цьому ефект від гарячого чаю триває досить довго, тоді як холодний напій дає лише хвилинне охолодження. Далі тіло знову зігріває себе до попередньої температури і ви так само страждаєте від спеки.
При цьому МакНотон відзначив, що чай не містить великої кількості стимулюючих речовин, таких як кофеїн, які можуть давати зайве навантаження на організм у спеку. Його також можна готувати без цукру, що теж краще для здоров’я, ніж підсолоджена газована вода.
Інші дослідники зазначають, що чай при цьому містить деякі електроліти, запас яких потрібно поновлювати у періоди, коли тіло втрачає багато рідини. До того ж він багатий на антиоксиданти, здатні захистити клітини від пошкоджень. Особливо це актуально для зеленого чаю. Також добре підійде улюблений трав’яний напій, наприклад кислуватий каркаде, який за рахунок смаку краще втамує відчуття спраги.
Пральна машина може стати брудною та смердючою через накопичення миючого засобу, пом’якшувача тканини, бруду та бактерій, але є простий спосіб позбутися цього всього. Виявляється, очистити ущільнювач пральної машини насправді дуже просто - і для цього ...
Соду ми часто додаємо до тіста під час приготування випічки. Найчастіше її додають для того, щоб випічка піднялася, передають Патріоти України. Але сода сама по собі не може гарантувати результату. Для того, щоб відбулася потрібна хімічна реакція, її в...