Препарат Мелітор, який призначають при депресіях і розладах сну, не має доведеної ефективності. Про це на своїй сторінці в Instagram повідомив медик Євген Скрипник, передають Патріоти України.
Ліки, основною речовиною яких є агомелатин, абсолютно не допомогають при боротьбі з депресією, безсонням і не мають протитривожного ефекту, зазначає лікар. До того ж їх ціна "кусається".
"Антидепресант, як мені здається, майже без антидепресивного ефекту. Як снодійний препарат, також ефект мінімальний. Протитривожного ефекту немає (хоча в інструкції і не вказано). Коштує дорого. Гепатотоксичний", - повідомив доктор. Скрипник навів аргументи марності даного препарату.
"Період напіввиведення 1-2 години - яким чином за цей час може бути якийсь ефект? В інструкції до препарату написано, що перед призначенням потрібно визначити рівень трансміназ (печінкові проби) в крові! Потім через 3 тижні, через 6 тижнів, через 12 тижнів, через 24 тижні - повторювати! Хто робить?"- запитує медик.
У США Мелітор взагалі не дозволений для використання, FDA (Управління з продовольства і медикаментів США) так і не дали дозволу на використання на фармринку США. ВООЗ також не включили його в списки для лікування депресій, зазначив Скрипник.
В інструкції до препарату сказано, що Агомелатин - атиповий антидепресант, рекомендований при епізодах великої депресії дорослим пацієнтам. Використовується також при терапії та профілактиці депресивних епізодів біполярного розладу.
Соду ми часто додаємо до тіста під час приготування випічки. Найчастіше її додають для того, щоб випічка піднялася, передають Патріоти України. Але сода сама по собі не може гарантувати результату. Для того, щоб відбулася потрібна хімічна реакція, її в...
Християни східного обряду 24 лютого за новим стилем відзначає здобуття голови Іоанна Предтечі. В Іванів день на українців чекали перших ознак весни. У лісах вже з'являлися перші підсніжники та проліски. Починали прилітати та будувати гнізда перелітні п...