Не робіть так! Чому в’януть нові кімнатні квіти - найпоширеніші помилки у догляді

Зелень в інтер’єрі подобається всім - це красиво, створює затишок і навіть знімає стрес. Тому багато хто хоча би раз в житті пробує завести вдома свій міні-садочок у горщиках, передають Патріоти України.

І чимало таких новачків зазнає невдач уже на старті. Але чому кімнатні рослини гинуть? Які помилки у догляді роблять найчастіше? Як вибрати правильний догляд за вазоном?

Видання Garden Buildings Direct зібрало 9 найпоширеніших помилок. І розповіло, як їх уникнути, якщо ви хочете перетворити свою оселю чи офіс на оазу. Отже, якщо рослини у вас гинуть, ймовірно ви…

Неправильно обрали рослину

Якщо ви недосвідчений садівник, ви можете під час вибору рослини орієнтуватись тільки на зовнішній вигляд – розміри вазону, листя або квіти. Але насправді в першу чергу увагу треба звертати на умови, які ви можете запропонувати: освітленість, вологість повітря, якість води. Якщо у вас всі вікна виходять на північ, навряд чи у вас виживе світлолюбний вазон, а в умовах високої вологості загинути може навіть кактус.

Помилились з поливом

Зазвичай ми думаємо, що рослини засихають через недостатній полив. Чимало з нас починають в такому разі лити їм більше води. Але трюк полягає в тому, що й при переливі ваш зелений улюбленець починає демонструвати дуже схожі "симптоми". Тож звертайте увагу на три таких ознаки:

  • пожовтіння листя;
  • вологість ґрунту;
  • поява у горщику плісняви.

Жовте і підв’яле листя просигналізує вам, що з рослиною щось не так. Стан ґрунту покаже, в який бік ви промахуєтесь із поливом: дуже сухий і навіть потрісканий – недолив, мокрий замість вологого – перелив. Пліснява ж з’являється тільки там, де є надмір вологи.

Обрали неправильний горщик

Розмір горщика дуже важливий. Якщо вашій рослині тісно у своєму, це може призвести до пошкодження коренів і розвитку кореневої гнилі. Якщо горщик завеликий, вода у ньому може розподілятись неефективно. До того ж ґрунт у горщику з часом ущільнюється і втрачає свої властивості утримувати вологу. Тож необхідно вчасно пересаджувати рослини.

Забули про дренаж

Часом новачки кімнатного садівництва плутають горщики з кашпо і саджають свої рослини в останні – їх часто роблять дуже естетичними і стилізованими під різні інтер’єри. Але кашпо від горщика відрізняється відсутністю дренажних отворів у дні, куди могла би стікати зайва вода. В такому разі зайва волога накопичується всередині ємності і поступово убиває рослину. Правильний порядок такий: сама рослина має перебувати у горщику з отворами у дні, під шаром ґрунту при цьому має знаходитись шар керамзиту чи іншого дренажу для відведення зайвої води, а вже потім все це можна поставити у красиве кашпо.

Поливаєте всі рослини за одним графіком

Якщо у вас декілька рослин, швидше за все, їм потрібен різний режим поливу. Кактусам і сукулентам не сподобається, якщо їх будуть підливати через день і щодня обприскувати, а ніжні квітучі рослини навряд чи порадують квітами, якщо будуть отримувати воду раз на два тижні. Тож, орієнтуючись на стан рослин і землі у їхніх горщиках, складіть собі табличку з графіком поливу кожного вазону окремо і дотримуйтесь цього графіку. З часом ви навчитесь візуально відрізняти момент, коли настав час дати рослині води. Пам’ятайте також, що рослини люблять воду кімнатної температури, а не крижану ванну.

Купуєте рослини без етикеток

З часом кожен любитель кімнатної зелені навчається прийомам догляду за різними видами рослин. Але на самому початку свого шляху садівника краще купувати рослини у перевірених продавців, які прикладають до кожного куща чи квітки детальну інструкцію з догляду – яке освітлення та полив потрібні, який краще обирати ґрунт, якою має бути температура, коли пересаджувати та чи обрізати рослину. В крайньому разі, знайдіть подібну інструкцію в інтернеті і тримайте її завжди під рукою. Але основним дороговказом для вас все одно має залишатись стан вазона – якщо йому явно погано, значить ви щось робите не так.

Розміщуєте рослини біля батарей

Жодні рослини не люблять сусідства з приладами опалення. Взимку вони занадто гріють і висушують повітря. А такий режим 24/7 не здатні витримати навіть кактуси. Тож підлогові вазони відставте подалі від батарей і подбайте про те, щоби підвіконня, якщо ви розводите свій садок на вікнах, повністю прикривало радіатори, захищаючи рослини від їхньої дії.

Піддаєте вазони нищівній дії сонця

Існує більш-менш універсальне правило – прямі сонячні промені переносять високі рослини, які до нього доростають. Це можуть бути дерева чи пальми. Трави, квіти та кущі як правило ростуть в природі нижче рівня дерев, тож пристосовані до розсіяного сонячного світла. Тому навіть найбільш сонцелюбні домашні вазони почуватимуться краще, якщо на них не потраплятиме пряме проміння. Ба більше, як сонячне світло обпікає людську шкіру, так само воно шкодить і непристосованому для нього листю – рослина від цього може загинути. Тому розміщуйте вазони так, щоби вони отримували світло, але не смажились на сонці. Підказка – вікна, що виходять на південь, точно поганий вибір для домашнього садка.

Здаєтесь після першої невдачі

Не варто вважати, що, якщо у вас загинув ваш перший кактус (або як деякі кажуть "навіть кактус!"), значить ви точно не здатні вирощувати вдома квіти. Перечитайте цей список, подумайте, що ви зробити не так, і почніть все з початку. Існує маса витривалих рослин, які чудово почуватимуться у вас вдома і милуватимуть око, якщо ви з’ясуєте, в чому була ваша основна помилка.

Господиням на замітку! Як позбутися цвілі у пральній машині

п’ятниця, 24 січень 2025, 13:12

Через вологість у наших пральних машинах може накопичуватися цвіль, бруд і вапняний наліт. Це не тільки виглядає неестетично, але й викликає неприємний запах. Окрім того, ця цвіль може залишати плями на одязі, передають Патріоти України. Хороша новина ...

Ефект приємно здивує! ТОП-6 суперпродуктів, які допомагають худнути

п’ятниця, 24 січень 2025, 10:45

Під час схуднення варто використовувати всі доступні методи, зокрема ті, які дійсно здатні надавати приголомшливі результати. Так, деякі суперпродукти можуть не лише змінити рецепт, допомагаючи покращити смак страв, а й ефективно сприяти схудненню, пер...