Не робіть так! ТОП-4 харчові звички, які погіршують здоров’я печінки

Печінка виконує ключові функції в організмі, зокрема вона очищує кров, виробляє жовч та зберігає поживні речовини. І хоча цей орган здатен відновлюватись, проте краще не розраховувати на регенерацію, а запобігати її пошкодженню, передають Патріоти України.

Оскільки ваш раціон і напої напряму впливають на здоров’я печінки, слід обирати корисні для організму продукти. В Eat This, Not That поділились 4 популярними продуктами, яких варто обмежити у раціоні.

Цукор

Доданий цукор може спричинити підвищення тиску, хронічне запалення, набір ваги та ризик діабету, що негативно впливає на здоров’я печінки та серцево-судинної системи. Крім того, цукор стимулює вироблення жиру в печінці, що може призвести до жирової хвороби печінки й діабету 2 типу.

Разом з тим, цукор, який міститься у фруктах та овочах, менш шкідливий та не порушує функцію печінки. Тож, уникайте оброблених продуктів із доданим цукром, зокрема напоїв з фруктозою, обирайте природні джерела цукру та слідкуйте за складом продуктів.

Оброблена їжа

Ультраоброблені продукти, як-от хот-доги, пластівці, випічка та солодкі напої, часто містять доданий цукор, нітрати, нітрити та високий рівень натрію, які можуть негативно вплинути на роботу органа. Надмірне споживання їжі з таким складом пов’язане з підвищеним ризиком неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП) і фіброзу.

Щоб знизити ризики, обирайте продукти з мінімальним рівнем обробки, без доданого цукру, нітратів і з меншим вмістом солі. Наприклад, білий хліб слід замінити на цільнозерновий, який багатий на клітковину, а також використовуйте трави, оцет або приправи з низьким вмістом солі та цукру.

Смажена їжа

Смажена їжа, чипси та тістечка можуть перевантажувати печінку через високий вміст низькоякісних жирів. Крім того, така їжа багата на жирні кислоти омега-6, які провокують запалення. До того ж у смажених стравах часто багато натрію та цукру, особливо в соусах і заправках.

Обмежуйте вживання смаженого, а для домашнього приготування обирайте олії, як-от арахісу, авокадо, або оливкову — це корисний варіант, багатий здоровими жирами.

Відмова від фруктів та овочів

Додавайте у свій раціон більше фруктів і овочів, адже вони багаті на антиоксиданти та клітковину, які підтримують організм. Хрестоцвіті овочі, як-от брюссельська капуста та броколі, активують детоксикаційні ферменти печінки, а ягоди, виноград і грейпфрут допомагають її захищати.

Щодня їжте близько 300-400 г овочів та 200-300 г фруктів. Крім того, готуйте смузі з ягодами та капустою на сніданок, до обіду – салат із брюссельською капустою, а на вечерю – броколі на пару. Так ви природним шляхом забезпечите печінку всіма необхідними поживними речовинами.

Виявляється потрібно радіти, якщо кішка при вашій появі біжить точити свої кігті. Експерти розповіли, як правильно тлумачити таку поведінку мурлики

неділя, 12 січень 2025, 18:08

Дуже часто ми неправильно тлумачимо поведінку свого маленького муркотливого друга. Можливо, що просто порівнюємо кішку з собакою, а потім вважаємо кішку егоїстичною натурою, яка не радіє вашому поверненню додому, зазначають Патріоти України. А може про...

Перевірте себе! Як зрозуміти, що організм страждає від нестачі вітамінів

неділя, 12 січень 2025, 13:05

Якщо раціон людини не забезпечує достатнє для його організму споживання вітамінів і мінералів, це може спричинити різні порушення, зокрема помітні зовні. Newsyou.info пише, які ознаки вказують на такий дефіцит корисних речовин, передають Патріоти Украї...