"Не знижує гемоглобін!": Лікар розвіяв популярний міф про аспірин і "густу" кров

В Україні сімейні лікарі досить часто прописують пацієнтам аспірин, зокрема, після інсультів або інфарктів. Річ у тім, що він "розріджує кров", а відповідно - знижує ризик повторення серцевого нападу. Але існує міф про "густу" кров і аспірин, який успішно розвіяв відомий український лікар-невролог, глава Обласної спеціалізованої лікарні Глухова Євген Скрипник у своєму Facebook, передають Патріоти України.

Аспірин бореться з "густою" кров'ю?

Скрипник розповів, що на нещодавньому амбулаторному прийомі йому декілька людей сказали, що приймають Магнікор (аналог аспірину), так як кров "густа" (велика кількість гемоглобіну)! І їм це призначили сімейні лікарі.

Але, зауважує лікар, якщо кількість гемоглобіну не перевищує 150-170 г/л - приймати аспірин не потрібно! "Аспірин не діє і не зменшує гемоглобін! Аспірин діє на тромбоцити та на згортання, де гемоглобін не бере участі. Гемоглобін не утворює тромбу! На в’язкість крові впливає показник, який має назву гематокрит (відсоток формених елементів в плазмі крові). Норма для чоловіків 0,40-0,48, для жінок - 0,36-0,46", - пояснив спеціаліст.

Він додав, що за відсутності серйозних хронічних недуг повернути крові нормальну консистенцію допоможуть:

  • збалансований раціон,
  • оптимальний питний режим (мінімум 1,5-2 л води на день),
  • відмова від шкідливих звичок,
  • регулярна фізична активність,
  • уникнення стресів.

Хіти тижня. Точно припаде до смаку! Трубочки з лаваша з сиром - хрустка скоринка і смачна начинка

вівторок, 28 вересень 2021, 21:00

Хочемо поділитися рецептом трубочок з лаваша з сиром, які швидко готуються і зникають вмить, передають Патріоти України. Обсмажуються вони в олії, але жирними і важкими не будуть. Обжарювання займає пару хвилин, тому олія вбратися просто не встигає...

Краще забудьте про це! Лікар назвав найнебезпечнішу консервацію для організму

вівторок, 28 вересень 2021, 18:56

Зима вже близько, а господині щосили роблять заготовки на зиму. Однак, не всі знають, що певні варіанти консервації можуть бути не найкориснішими для здоров'я, передають Патріоти України. Як розповів президент Асоціації дієтологів України Олег Швець, к...