Нині це може здивувати! ТОП-5 продуктів, які наші предки заготовляли на зиму

Раніше наші пращури дуже ретельно готувались до настання зими. Лише зробивши заготовки багатьох продуктів, можна було пережити цей період без голоду. Ми і досі займаємось заготівлею продуктів, готуючи різноманітну консервацію та заморозки, але раніше це відбувалось зовсім по-іншому. FoodOboz представляє топ-5 продуктів, які наші предки найчастіша заготовляли на зиму. Саме вони дозволяли вижити і прогодувати цілу родину, передають Патріоти України.

Зернові

Жито, пшеницю, ячмінь, кукурудзу, гречку, просо, овес та інші зернові – були справжніми рятівниками. Наявність тієї, чи іншої крупи напряму залежало від достатку родини. Їх використовували для приготування різноманітних каш та куті.

Трави та квіти

Зібрані щорічно квіти та трави висушували та протягом всієї зими смакували дуже смачними та корисними чаями. Вони зігрівали у холодну пору та суттєво підвищували імунітет. А ще, невеличкі букети могли вішати біля печей та використовувати під для приготування страв. Чабрець додавали до м’ясних страв, степова шавлія додавалася для створення аромату ухи, а сушений базилік міг надати особливий смак пирогам або зимовим салатам.

Овочі

Овочі, які наші пращури найчастіше заготовляли на зиму, можна легко визначити по складовим салату вінегрет. Квасоля, квашені огірки та капуста, буряк, морква, картопля та зелений горошок були присутні у кожній родині.

Фрукти та ягоди

Фрукти та ягоди можна висушували, засолювати, квасити та навіть в’ялити або коптити. В будь-якому випадку, взимку люди отримували чудовий запас вітамінних продуктів, який використовували для приготування страв та підтримки імунітету.

Олія

Олію виготовляли з насіння конопель, льону, маку. У більш пізні часи почали готувати і соняшникову. Також до олії могли додавати гірчицю та оцет і використовувати для заправки салатів, наприклад, того ж вінегрету.

М’ясні та молочні продукти

Соління м’яса, сала та риби, були традиційним способом зберігання продуктів взимку. Їх замочували у солі, після чого зливали рідину та зберігати у холодному місці. Від цього продукти ставали в’яленими і деколи могли навіть не піддаватись термічній обробці.

З молочними продуктами ситуація була дещо гіршою. Лише на Західній Україні жителі мали можливість виготовляти розсільні сири, які зберігались протягом цілого року.

Водіям на замітку! Що робити, коли забули ключі всередині автомобіля

понеділок, 19 травень 2025, 17:37

Чимало водіїв стикалися з ситуацією, коли ключі від авто залишилися замкненими всередині. Фахівці закликали не розбивати вікно, натомість є декілька кращих способів. Про це пише АВТОПІЛОТ, передають Патріоти України. 1. Перевірте всі двері. Насамперед,...

Це може здивувати! Чому старі рушники краще вбирають вологу, ніж нові

понеділок, 19 травень 2025, 16:44

Старі рушники справді поглинають вологу краще, ніж нові – і це не відчуття, а науковий факт. Вони позбавляються заводських покриттів, їхні волокна розпушуються, і з часом тканина "працює" так, як і має, передають Патріоти України. Проте важливо не допу...