Життя в Радянському Союзі було сповнене обмежень, але саме ця простота формувала формувала у дітей унікальне сприйняття світу. В умовах дефіциту солодощів та звичайних смаколиків малеча знаходила незвичні альтернативи, які сьогодні здаються абсолютно дивними, передають Патріоти України.
Редакція OBOZ.UA розповість про топ-5 незвичних десертів, які дуже любили діти СРСР. Серед них є мурашина кислота, а також смола.
Зелені фрукти – заборонений плід солодший
Незрілі яблука, абрикоси чи навіть вишні притягували радянських дітей своїм кислуватим смаком. Батьки часто попереджали про можливі болі в животі або лікарню, але це лише додавало інтриги. Кислі плоди з дерева або сусідського саду здавалися справжнім делікатесом, особливо якщо їх доводилося "діставати" в умовах пригод.
Гудрон – бюджетна "жуйка"
На будівельних майданчиках діти знаходили шматочки гудрону, який чомусь вважали чудовим засобом для чищення зубів. Хоча матеріал мав неприємний запах і специфічний смак із нафтовими нотками, його жували годинами. Гудрон став своєрідним символом винахідливості та дитячого бажання наслідувати дорослих із їх жувальними гумками, яких було годі знайти.
Горобина – і зброя, і ласощі
Маленькі червоні плоди горобини діти використовували не тільки для гри в "горобинострілячки". Вони охоче пробували їх на смак, попри те, що ягоди були кислими та терпкими. Їжа це була чи просто експеримент — тепер складно сказати, але свіжозірвані плоди неодмінно потрапляли до рота.
Мурашина кислота – смак дикої природи
Цей "делікатес" був іще більш дивним. Діти шукали великий мурашник, брали паличку, облизували її і вставляли всередину. Мурахи, захищаючи свою територію, обробляли палицю кислотою. Її кислий смак став цікавим досвідом для малечі, яка знаходила в цьому розвагу.
Деревна смола – природна карамель
Деревна смола, яку можна було знайти на фруктових деревах, стала ще однією альтернативою солодощам. Найулюбленішою серед дітей вважалася смола з вишневих дерев. Її жували, мов цукерку, отримуючи солодкий і трохи терпкий смак.
Інсульт – надзвичайно поширений стан. Щороку з інсультами в Україні госпіталізують понад 145 тисяч осіб. Передумови, що значно підвищують ризик виникнення цього стану, медики називають факторами ризику, передають Патріоти України. "Ефективна профілакти...
У холодну пору року лобове скло автомобіля швидко покривається льодом, а двірники примерзають. Уникнути цього допоможе простий спосіб, для якого не потрібні спеціальні засоби – лише речі, які є майже в кожному домі. Про це повідомило видання The Sun, п...