Огородникам на замітку! Тільки без фанатизму: Чому потрібно видаляти нижнє листя у томатів

Городникам, які займаються вирощуванням помідорів, радять не тільки підгодовувати розсаду після висадки в ґрунт, а й уважно стежити за тим, щоб повітря вільно циркулювало між стеблами у нижній частині куща, передають Патріоти України.

Для цього, як пише «Моя дача», слід акуратно видаляти нижнє листя. По-перше, кущ віддасть більше сил на вирощування помідорів, якщо прибрати велике листя внизу. Та й фітофтороз не загрожуватиме, оскільки рослині буде забезпечено краще «провітрювання».

Фітофтороз, що зимує у ґрунті у вигляді спор, при теплій та вологій погоді починає поширюватися, захоплюючи рослину саме знизу. А нижнє листя, як правило, найбільше, під вагою дощових крапель або поливу обвисає вниз і дістає до землі.

Також слід видаляти жовті листя, особливо, якщо пожовтіння йде по краю або плямами. Якщо з'явилася жовта пляма, швидко засохла і скукожилася, то це перша ознака бурої гнилі.

Городники підходять до процесу видалення листя по-різному: хтось обриває листя біля самого стовбура, а хтось видаляє листя без черешків. Важливо пам'ятати, що потрібно робити це так, щоб менше травмувати рослину. І в жодному разі не видаляти листя, доки не сформувалися зав'язі. Інакше рослина ослабне і почне хворіти. Весь процес краще розтягнути на кілька днів, не обриваючи за один раз листя з куща. Проріджувати можна двічі — коли повністю сформувалися зав'язі та коли плоди наливаються.

Городників також попереджають про ще один момент — якщо до проріджування кущ випаровував вологу за допомогою листових пластинок, то за їхньої відсутності помідори можуть почати розтріскуватися від надлишку вологи. Особливо це актуально у дощовий рік. У цьому випадку потрібно розпушувати ґрунт у коріння, щоб вода не застоювалася, а випаровувалася. І не особливо старатися з поливом.

Перевірте себе! Тест на уважність. Чи зможете знайти серед схожих слів два інших?

п’ятниця, 2 грудень 2022, 18:44

Все, що вам потрібно, це зосередитися, не відволікатися і трохи тиші. Тоді у вас все точно вийде, передають Патріоти України. Такі тести тренують увагу та зосередженість, якщо ви будете щодня займатися, то такі завдання будете виконувати за пару секунд...

Українців закликали активно готуватися до блекауту: Чим треба запасатись

п’ятниця, 2 грудень 2022, 18:28

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій (ДСНС) закликали українців активно готуватися до можливого тривалого блекауту. Насамперед запастися їжею, теплим одягом та ліками, передають Патріоти України. "Важливо активно підготуватися. Зібрати необхідний проду...