Орхідея цвістиме постійно! Ось де найкраще поставити рослину

Вибаглива орхідея вимагає особливого ставлення. Важливо підібрати правильний рівень освітлення та відкоригувати режим поливу, передають Патріоти України.

Орхідея – екзотична квітка, яка одразу реагує на найменші зміни у навколишньому середовищі. І надлишок і брак світла швидко позначиться на її зростанні.

Як правильно підібрати освітлення

Недостатня кількість розсіяного світла – основна причина втрати орхідеєю свого забарвлення. Квіти і листя можуть стати тьмяними перед тим, як остаточно зів’янути.

Однак не слід і ставити орхідею на сонці. Від прямого сонячного проміння рослина може отримати опік. Якщо орхідея стоїть на підвіконні і її нічим затулити, просто відставляйте її в сторону у період найвищої сонячної активності. Або ж затемніть вікно шторою чи марлею. Орхідеї надають перевагу помірній освітленості. Але є і тіньовитривалі види, яким потрібен низький рівень світла.

Експерти вважають, що найкраще поставити орхідею у східній або західній стороні квартири, у кімнати, куди потрапляє не занадто багато сонця. Це ідеальний варіант, "золота середина", адже на північній стороні рослині буде занадто холодно, а на південній – дуже спекотно.

Для здорового росту орхідеї необхідно 10-12 годин світлового дня. Звісно, взимку квітка потребує більшого освітлення. Купіть люмінесцентну або світлодіодну лампу – вони не виділяють багато тепла і орхідея не постраждає від перегріву. Лампу слід вмикати вранці та ввечері на короткі періоди.

Пам’ятайте, дуже небажано, щоб орхідея звикала до штучного світла. Тому використовуйте лампу дозовано і не ставте її занадто близько до рослини.

Температурний режим та вологість

Оптимальний рівень вологості у кімнаті має становити 60-80%. За інших показників у лоток під кашпо слід поставити керамзит, залитий водою і частіше провітрювати приміщення.

Важливо, щоб орхідеї не було занадто спекотно. Температура повітря не повинна підійматися вище 27°C. Мінімальний температурний поріг, комфортний для орхідеї, становить 20°C.

Температурні перепади погано впливають на орхідею, рослина може швидко зів’янути. Ідеальний температурний перепад має становити не більше 5°C.

Городникам на замітку! Підгодуйте цим огірки - урожай буде бомбічним

четвер, 1 червень 2023, 18:15

Готові посперечатися, що ви навіть не знали, який секретний засіб здатний знищити бактерії в огірках, при цьому зберігши їхній смак. Заінтриговані? Насправді, все просто. Підживлення аспірином врятує ваш урожай і зробить його в два рази краще, передают...

Що робити, щоб огірки не гірчили- лайфхаки, які зроблять ваші овочі смачнішими

четвер, 1 червень 2023, 17:14

Огірок - один із улюблених овочів. З нього можна приготувати різні салати або ж законсервувати і смакувати взимку, передають Патріоти України. Але досить часто смак огірків псує кукурбітацин – це органічна речовина, що має легкі токсичні властивості. Я...