В умовах війни питання відновлення документів постає особливо гостро, бо займає чимало часу. Своєю чергою українці все частіше цікавляться можливостями захисту документів від зовнішніх впливів. Чи можна ламінувати документи — відповідь дали у «Юридичному пораднику для ВПО»
«У законодавстві України відсутня пряма заборона ламінувати документи. Разом із тим, чимало послуг і процедур вимагають пред’явлення саме оригіналів документів. Під час ламінування здійснюється нанесення на документ прозорої плівки. Відповідно — ідентифікація справжності печаток та підписів утруднюється або стає неможливою. Отже, відмова у прийнятті заламінованого документа є цілком обґрунтованою».
При цьому, кажуть юристи, це не стосується документів, які первинно виготовлені із полімерного матеріалу (полікарбонату):
«Зокрема: паспорт громадянина України у формі ID-картки; посвідчення водія; міжнародне посвідчення водія; пенсійне посвідчення тощо. Ламінування документів також стане на заваді у випадку потреби апостилювання документів».
Після прильоту не хочете годинами чекати свій багаж? Скористайтеся цими порадами, щоб побачити валізу першою на стрічці, передають Патріоти України. . Очікування багажу в зоні видачі — одне з найменш приємних занять після перельоту. Часто доводиться с...
Правильне миття овочів - важливий крок для збереження їх корисних властивостей і безпеки споживання. Однак багато хто задається питанням: яку воду краще використовувати - гарячу чи холодну? Розбираємось у тонкощах цього простого, але важливого процесу,...