Пастка для запопадливих: Які документи не варто ламінувати

документи

В умовах війни питання відновлення документів постає особливо гостро, бо займає чимало часу. Своєю чергою українці все частіше цікавляться можливостями захисту документів від зовнішніх впливів. Чи можна ламінувати документи — відповідь дали у «Юридичному пораднику для ВПО»

«У законодавстві України відсутня пряма заборона ламінувати документи. Разом із тим, чимало послуг і процедур вимагають пред’явлення саме оригіналів документів. Під час ламінування здійснюється нанесення на документ прозорої плівки. Відповідно — ідентифікація справжності печаток та підписів утруднюється або стає неможливою. Отже, відмова у прийнятті заламінованого документа є цілком обґрунтованою».

При цьому, кажуть юристи, це не стосується документів, які первинно виготовлені із полімерного матеріалу (полікарбонату):

«Зокрема: паспорт громадянина України у формі ID-картки; посвідчення водія; міжнародне посвідчення водія; пенсійне посвідчення тощо. Ламінування документів також стане на заваді у випадку потреби апостилювання документів».

Наслідки будуть дуже сумні! Ці дві помилки в харчуванні роблять кров густою

п’ятниця, 11 квітень 2025, 8:50

Стан крові безпосередньо впливає на роботу всього організму, особливо серцево-судинної системи. "Густа" кров, або кров з підвищеною в'язкістю, гірше циркулює судинами, що збільшує ризик утворення тромбів, інфарктів та інсультів. Які продукти провокують...

Народні прикмети на 11 квітня. Зірвана цього дня гілка берези українцями спрадавна вважалася не лише окрасою оселі

п’ятниця, 11 квітень 2025, 7:05

11 квітня за новим стилем вшановують пам'ять священномученика Антипа Асійського, мученика Мартиніана і святого Калініка Черніцького. За старим стилем у сьогодні згадують священномученика Марка, єпископа Арефусійського. У народі свято 11 квітня було від...