Перевірте своє! Ваші предки правили містами, якщо ви маєте таке прізвище

Ці прізвища давали головам давніх українських міст і містечок, деякі з них досі поширені, передають Патріоти України.

Походження українських прізвищ досить різноманітне і вкрай цікаве. Одні походять від місцевостей, інші від роду занять, а деякі взагалі від прізвиськ. Також є такі, які розповідають про роль у суспільстві, вони давалися українцям за назвами їхніх посад. Розповідаємо, які прізвища давали міський головам.

Які прізвища давали управлінцям українських міст

Мовознавець Юрій Редько у своїй роботі "Сучасні українські прізвища" роз’яснює, які родові імена давали управителям українських міст та містечок. Ці люди, які свого часу керували міськими радами, отримували прізвища згідно своєї посади.

Всі давні українські міста, що не мали магдебурзького права, очолювали війти, менші містечка та селища – старости. У західній частині України війтом називали сільського голову – старосту.

Тому від посади війта пішли такі українські прізвища: Війтів, Вітів, Войтів, Війтович, Войтович, Вуйтович, Войтенко, Войтюк, Витюк, Войтина, Войтунь, Войтишин, Вітишин, Вітовський, Вуйцик.

Секрет господинь! Що зробити, щоб котлети не прилипали до сковороди

понеділок, 20 січень 2025, 9:12

При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...

Народні прикмети на 20 січня. Зимовий м'ясоїд. Традиції та забобони

понеділок, 20 січень 2025, 7:05

Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...