Майбутня зима в Україні в умовах війни з російськими окупантами обіцяє бути складною. Через масовані удари окупантів по цивільній інфраструктурі можуть бути відключення світла, газу та води, передають Патріоти України.
Сьогодні ми розповімо, як українцям підготуватися до зими.Після початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ в Україну багато українців зробили запаси продуктів та води. Але цього не достатньо.
В умовах війни кожна українська сім'я має мати запас продуктів харчування. Серед них обов'язково повинні бути консерви (м'ясні, рибні, овочеві, квасоля та паштети), соняшникова олія, макаронні вироби та крупи, борошно, спеції, галети, сухарі, цукор, чай та кава, згущене молоко, джеми, мед, швидке харчування (снеки , каші та супи, які можна залити окропом, енергетичні батончики), горіхи, сухофрукти, шоколад, цукерки, печиво. Якщо є маленькі діти, зробіть запас дитячого харчування.
Крім того, потрібно зробити запас овочів. При правильному зберіганні навіть у квартирі вони збережуться досить довго. Це особливо важливо, адже свіжі овочі зараз, у жовтні, вже коштують дорого, а далі їх ціна ще більше збільшуватиметься
Зробіть запас питної води. Купуйте воду без газу у пластикових пляшках на 5-6 літрів. Стане в нагоді і мінералка в бутлях на 1,5 і 2 літри.
Пам'ятайте, що кожен продукт має свій термін зберігання. Так, макарони можуть лежати 2-3 роки, соняшникова олія – 4 місяці. Термін зберігання гречки та пшона – 9 місяців, манки – 10 місяців, гороху – 2 роки.
Звісно, у кожній сім'ї є медичні препарати. Але в умовах війни домашня аптечка має бути з великим асортиментом. Купуйте ліки відповідно до потреб кожного члена сім'ї.
Також у домашній аптечці мають бути знеболювальні, противірусні, жарознижувальні та заспокійливі медпрепарати, ліки проти алергії, від тиску тощо. Не забудьте купити бинти, пластирі, вату, одноразові медичні рукавички, антисептики, пару градусників.
Корисні дрібниці
Рекомендуємо зробити запас різних дрібниць, які можуть стати в нагоді при надзвичайних ситуаціях. Яких? Купуйте 2-3 ліхтарики та батарейки до них, а також батарейки до інших приладів. Стануть в нагоді свічки, сірники, запальнички, павербанки.
Потрібно зробити запас корму для домашніх тварин. І, звичайно, потрібно запастись іншими обов'язковими речами та предметами для своїх домашніх улюбленців.
Для кожного члена сім'ї зберіть так званий "тривожний" рюкзак (але не валізу, тому що з нею незручно пересуватися при надзвичайній ситуації).
У ньому мають бути документи, паперова карта України, компас, годинник, мобільний телефон, приймач, елементи живлення, зарядка, шнур, сім-карти, ліхтарик, запальнички, сірники, батарейки, свічки, алюмінієвий кухоль, ніж, сигнальні засоби, пакети для сміття, скотч, блокнот та олівець, ручка, голка з ниткою, засоби гігієни.
Документи рекомендуємо запакувати в пакет, який не промокає. Сірники, запальнички та інші предмети, які бояться вологи, теж потрібно захистити від неї.
І ще одна порада, як підготується до майбутньої зими. Постарайтеся утеплити квартиру чи будинок, щоб було тепло. Зараз це особливо актуально
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...
Жоден ранок не обходиться без запашного напою, який бадьорить і заряджає енергією на весь день, передають Патріоти України. Розповідаємо, чи можна підігріти каву в мікрохвильовці, як це вплине це на якість і смак напою. Так, напій можна підігрівати у м...