Побороти безсоння: Скандинавський спосіб міцного сну, який стовідсотково спрацює

Тепле, затишне ліжко може асоціюватися у вас із засинанням, але дослідження показують, що температура нашого тіла природним чином знижується, коли ми готуємося до сну.

"Коли ви збираєтеся лягати спати, ви відчуваєте холод. Це відбувається тому, що ваше тіло охолоджується, готуючись до сну. Ваше тіло відключає внутрішній термостат, щоб знизити температуру, тому що саме так наш організм готується до сну. Наш мозок хоче більш прохолодної температури, коли ми спимо", - пояснює невролог із Техаського університету в Сан-Антоніо і дослідник сну Океаніс Вау.

Дослідження показують, що зниження температури в спальні допомагає людям міцніше заснути, підштовхуючи організм до того, щоб трохи охолодитися перед сном. Температура в кімнаті від 15,5 до 20 градусів є ідеальною для максимальної кількості сну. Що вище піднімається термометр, то гірше люди сплять.

Звичайно, якщо зараз літо або ви живете на півдні, вам, можливо, доведеться ввімкнути кондиціонер, щоб опустити температуру в спальні до 20 градусів. Але особистий досвід людей і безліч досліджень свідчать про те, що це може бути вартим того. Охолодження спальні звучить дивно, але всі ознаки вказують на те, що цей скандинавський спосіб сну дійсно працює.

У всіх скандинавських країнах люди вірять в ефективність "свіжого повітря" для міцного сну. Тому часто можна побачити ряди візочків, повних сплячих немовлят, припаркованих біля данських кафе. І тому шведські батьки рекомендують виносити маленьких дітей на балкон спати взимку.

Хіти тижня. Народні прикмети на 7 липня. Чого українці традиційно не робили цього дня, щоб не збідніти

понеділок, 7 липень 2025, 7:05

Християни східногообряду 7 липня за новим стилем вшановують преподобного Фому з Малеї та мучеників Перегріна, Євангела і Лукіана. За старим стилем сьогодні відзначали церковне свято Різдво Іоанна Предтечі та язичницьке Івана Купала. Свято Купала украї...

Це місце у холодильнику "знищує" огірки - а ви теж їх туди кладете?

понеділок, 7 липень 2025, 6:50

У спеку огірки - обов’язковий гість у холодильнику. Але мало хто знає, що більшість із нас зберігає їх неправильно, і саме тому вони стають м’якими, слизькими й швидко псуються, передають Патріоти України. Експертка з HelloFresh Мімі Морлі попереджає: ...