Прощаємося з папірцями: ​Що потрібно знати про електронну автоцивілку, щоб не витрачати зайвий час

Звісно, можна жити по-старинці, кожен раз відправляючись в страхову компанію, щоб ручкою заповняти традиційний бланк. Однак ті, хто спробував, більше не схоче кудись мотатися та возитися з паперами.

Світ послуг поступово переходить в режим онлайн і страхування не виняток. За останні роки сфера зробила великий стрибок до діджиталізації і назад шляху немає. Наприклад, за підсумками 2020 року кількість електронних договорів ОСЦПВ склала 3,05 млн штук. А це в 2,5 рази більше, ніж у 2019 році. Полярність онлайн сервісу виросла не з нізвідки. Вона зумовлена декількома значними перевагами. Про них детальніше.

Про переваги онлайн страхування

Страхування онлайн вже перестало бути ноу-хау у нашій країні. Але багато українських водіїв не поспішають відмовлятися від паперового бланка і особистих візитів в офіс страхових компаній. Стара гвардія, мабуть, до цих пір вірить в те, що папір все стерпить. Однак на практиці виявляється, що електронний поліс має ряд переваг, в тому числі і фінансових. Отже, про головні плюси по пунктах:

  1. Зручність оформлення. Електронна страховка оформляється самостійно онлайн. Тобто людині не доведеться здійснювати подорож до страховика і витрачати на це час. Треба буде просто зайти на трастовий сайт, вибрати програму і оплатити поліс карткою. Готова страховка висилається у форматі PDF на пошту клієнта. А значить оформлення автоцивілки через інтернет — це ще і зручно у період пандемії;
  2. Безпечна угода. Паперовий бланк легко підробити. Але Е-договір захищений від шахраїв. Його номер автоматично фіксується на сервісі Моторно-транспортного бюро України. Власник поліса (і поліція) в будь-який момент можуть перевірити його термін дії, зробивши запит до загальнодоступної бази.
  3. Економія. Електронна страховка за замовчуванням коштує на 10% дешевше. Знижка встановлена на державному рівні, щоб залучати українців до процесу діджиталізації. По суті, людина може зберегти набагато більше грошей, не прив'язуючись до одного страховика, а вибираючи продукт на свій розсуд у співвідношенні ціна-якість. Наприклад, якщо купувати поліс на агрегаторі hotline.finance, який постійно проводить розпродажі, можна придбати автоцивілку зі знижкою до 40%.
  4. Надійне зберігання. Такий поліс неможливо загубити або забути вдома. Він завжди поруч у смартфоні або в додатку «Дія». Якщо ж трапився страховий випадок, водій легко зможе скористатися страховкою.

На оформлення електронної автоцивілки не треба багато часу. Вистачить всього 5 хвилин. Головне, знайти перевірений агрегатор. Людині доведеться вказати інформацію про автомобіль і його власника, актуальний e-mail і зробити оплату.

Від чого залежить вартість автоцивілки

Прайс автоцивілки формується для кожного водія індивідуально і залежить від декількох факторів:

  • тип транспортного засобу;
  • обсяг його двигуна;
  • місто реєстрації власника ТЗ.

Важливо розуміти, що чим більші ризики потрапляння в аварію, тим ціна ОСЦПВ вища. Наприклад, для таких міст як Київ, Харків, Дніпро, поліс буде коштувати дорожче, ніж для Конотопа, Бахмута, Яготина.

На ряду з розвитком онлайн автоцивілки удосконалюються супутні сервіси. Так, електронний Європротокол вже функціонує не тільки на сайті МТСБУ, але і в додатку «Мій поліс». Тобто людині не потрібно викликати поліцію при дрібному ДТП. Учасники зможуть розібратись швидко та без втручання співробітників правоохоронних органів.


Як потрапити на прийом до лікаря без направлення

неділя, 23 лютий 2025, 13:01

Покрокова інструкція як звертатися до лікарів широкого та вузького профілів. У сучасній системі охорони здоров’я прийом до лікаря зазвичай передбачає наявність направлення від сімейного доктора або терапевта. Це потрібно для впорядкування медичної допо...

А ви це знали? Навіщо заморожують хліб перед вживанням

неділя, 23 лютий 2025, 13:00

Дехто заморожує хліб перед вживанням. Дізнавшись причину, ви, ймовірно, також візьмете цю звичку на озброєння, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Справа в тому, що після заморожування в хлібі збільшується вміст клітковини порівняно зі свіж...