Британський лікар і телеведучий Александр ван Хуґенхоук-Таллекен, відомий як доктор Xand, розповів, як правильний вибір температури під час прання може суттєво скоротити рахунки за електроенергію, передають Патріоти України.
В ефірі BBC Morning Live експерт наголосив, що багато людей дарма використовують стандартні 40°C, адже це неефективно ані для знезараження, ані для економії:
“40 градусів — занадто гаряче, щоб бути дешевим, і занадто холодно, щоб знищити бактерії. Краще обрати або гаряче, або холодне прання,” — пояснив доктор.
Зниження температури з 40°C до 30°C може зекономити до 40% електроенергії.
А ще краще — 20°C:
“Я перу все на 20 градусах — крім спортивного одягу. Це дозволяє зекономити 62% енергії,” — поділився він.
При цьому дослідження показують, що прання при 20°C цілком справляється з щоденними забрудненнями, особливо за умови використання рідкого мийного засобу.
Якщо ж у родині хтось захворів, наприклад, на вірус на кшталт норовірусу, варто прати при 60°C — саме при такій температурі гинуть більшість мікробів.
Щоб низькотемпературне прання було ефективним, потрібно регулярно чистити пральну машину. Доктор радить кидати лоток для мийного засобу прямо в барабан і протирати всередині оцтом, а також час від часу запускати цикл очищення.
Просте зниження температури під час прання — це швидкий спосіб зекономити, не жертвуючи чистотою одягу.
Скільки живе собака? У середньому - близько 10–13 років. Але деякі породи здатні прожити понад 20! Вчені з Великобританії, спираючись на нові дані, опубліковані в журналі Nature, проаналізували тривалість життя різних порід собак - і результати вас зди...
Співбесіда - це завжди стрес. Але ще більший - коли рекрутери використовують загадкові тести, про які ви навіть не підозрюєте. Один із таких - тест стільця, здатен миттєво викреслити кандидата з претендентів на посаду. Що це за перевірка, навіщо вона п...