Варто знати, що не завжди можна казати дитині - «Ти молодець!», переконує Дмитро Карпачов у своєму Instagram.
Експерт каже, що «молодець» не несе в собі жодного смислового значення.
Варто бути конкретними та дати дитині зрозуміти, що помітили її зусилля і сам вчинок.
Наприклад, «ти допоміг мені розібрати пакети з продуктами з магазину, дякую».
За словами психолога, батьки повинні хвалити за старання. Покажіть дитині, що помічаєте навіть маленькі її досягнення. До того ж важливо саме хвалити за реальні вчинки.
Карпачов каже, що важливо хвалити дитину одразу. Все тому, якщо зробити це пізніше, то ефект не буде такий самий. Малеча чек, що дорослі одразу помітять їхні старання і похвалять. Не отримуючи визнання, у дитини формується низька самооцінка.
Варто перестати говорити з дитиною безликими фразами й використовувати альтернативу слову «молодець». Можна вживати такі фрази:
мені здається, це було найкращим твоїм рішенням;
ти вже значно краще справляєшся з цим завданням;
я так пишаюся тобою!;
а як ти це вигадав(-ла)?;
мені дуже цікавий твій хід думок;
ти мені дуже допоміг(-ла), дякую за допомогу.
Батьки повинні проявляти зацікавленість у діяльності дитини та розпитувати про подробиці. Тоді дитина зрозуміє, що батьки підтримують її та розуміють.
Правильно вибрана пара сережок — запорука стильного образу. Прикраси акцентують на природній вроді жінки, унікальних рисах обличчя. Розглянемо більш докладно, які моделі пасують до легкого весняного вбрання. . Під час пробудження природи, розквіту пер...
Покрокова інструкція як звертатися до лікарів широкого та вузького профілів. У сучасній системі охорони здоров’я прийом до лікаря зазвичай передбачає наявність направлення від сімейного доктора або терапевта. Це потрібно для впорядкування медичної допо...