Картопля здатна і захистити від хвороб, і нашкодити, все залежить від того, як її приготувати та споживати. Про корисні властивості картоплі, про маловідомі цікаві факти читайте в матеріалі, передають Патріоти України.
Корисні властивості картоплі
Картопля та онкологія
Мало хто знає, що картопля багата на поліфеноли, речовини, що здатні захистити організм від раку і мають антиоксидантні властивості. Але це в жодному разі не стосується приготованого у фритюрі коренеплоду, картопля фрі, навпаки, є відомим канцерогеном.
Картопля для схуднення
Для тих, хто бажає схуднути, дієтологи з Тель-Авівського університету радять налягати на печену картоплю. Річ у тому, що печена картопля багата калієм, який, дуже важливий для схуднення. Згідно з дослідженнями, збільшення калію в раціоні на 25%, допомагає схуднули легше та швидше. Достатньо однієї картоплини на день, щоб доросла людина отримала 10% необхідної добової дози калію.
Крім того, картопля багата на клітковину, яка необхідна для нормального травлення. Звичайно, якщо ви вирішили худнути, не відмовляючись від картоплі, то головне правило – вписувати будь-яку страву у свою денну норму калорій.
Картопля для «сердечників»
Вчені з'ясували, що картопля є корисним продуктом для людей із підвищеним тиском. Для регуляції тиску найкорисніші печена і варена картопля. Саме у такому вигляді вона ефективніше виводить з організму зайвий натрій.
Картопля від інсульту
Картопля дуже корисна для серця — коренеплід містить багато антиоксидантів, які захищають серцево-судинну систему від впливу вільних радикалів, велика кількість клітковини дозволяє знизити рівень шкідливого холестерину в організмі та захищає від атеросклерозу. Нарешті, значна кількість калію у складі допомагає вберегти серце від інсульту. Однак, все це не стосується картопляних страв, приготованих на сковороді з великою кількістю олії.
Картопля зміцнює кістки
Картопля - джерело фосфору, у 100 г картоплю міститься 50-60 міліграмів фосфору, від якого залежить обмін вуглеводів. Тканини скелета утворюються із фосфорнокислих солей, а нестача фосфору може стати причиною рахіту.
Картопля та цукор
М'яко кажучи, картопля — не найкращий продукт для тих, хто страждає на цукровий діабет. Вся справа у високому глікемічному індексі (ГІ). Смажена картопля майже повністю втрачає крохмаль і в організмі перетворюється на швидкі вуглеводи. Після тарілки такої страви цукор у крові різко підскакує.
Шкода зубам та ниркам
Крохмаль, яким дуже багатий коренеплід, продукує молочну кислоту, а вона, своєю чергою, сприяє руйнуванню зубної емалі, підвищує ризик карієсу. Через те, що картопля багата на калій, людям з хворими на нирки краще назавжди відмовитися від картоплі. Не кажучи вже про смажену картоплю, а також дерунів і фрі, будь-який продукт, приготовлений у фритюрі або з великою кількістю олії, небезпечний для нирок.
Для ефективного схуднення важливо вибрати дієту, яка не тільки зменшує вагу, але й підтримує відчуття ситості. Включення білка в раціон допомагає наростити м’язову масу, що сприяє спалюванню більше калорій, а також знижує голод, допомагаючи дочекатись ...
Правильна їжа може стати потужною зброєю проти апатії. Продукти, багаті на вітаміни, антиоксиданти та корисні жири, допомагають підтримати енергію, покращити настрій та зміцнити імунітет, передають Патріоти України з посиланням на РБК. Що таке апатія. ...