В Україні розпочався грибний сезон - автомобілі вздовж доріг біля лісу стоять щільними рядами, а біля метро сидять бабусі з повними кошиками лисичок, рижиків і білих грибів, передають Патріоти України.
На "тихе полювання" вибираються цілими сім'ями, об'єднуючи відпочинок в лісі зі смачними знахідками. 3 страви, які можна приготувати з білих грибів та правила їх приготування розповіла Українським Новинам випускниця кулінарної школи Ольга Фандоріна.
Як готувати білі гриби?
Спосіб приготування білих грибів страви залежить від того, що з ними збираються далі зробити. До того ж невеликі й нарізані середніми шматочками гриби доходять до готовності швидше, ніж великі.
Після закипання варіть свіжі білі гриби:
Свіжоморожені гриби готуйте 30-40 хвилин, а варані й потім заморожені - 20-25 хвилин. Сушені беруть тільки для супу, попередньо проваривши їх 20 хвилин.
Покладіть гриби в каструлю і залийте водою кімнатної температури. Додайте сіль, досить 1 чайної ложки на літр або менше. Доведіть до кипіння на сильному вогні, після зменште до невеликого і готуйте стільки, скільки потрібно для подальшої обробки.
У процесі приготування знімайте піну з поверхні води.
Якщо ви готуєте не суп, відварені гриби відкиньте на друшляк.
"Карпатська" юшка з білих грибів:
Як приготувати?
Білі гриби обполоснути й замочити в холодній воді на 20 хвилин. Відварювати гриби близько години. Гриби вийняти, бульйон процідити.
Довести об'єм води до 1,5-2 літрів. Поставити на вогонь. Посолити, додати лавровий лист.
Гриби дрібно нашаткувати і повернути в бульйон.
Моркву і цибулю нарізати дрібними кубиками й обсмажити в половині вершкового масла. Додати перець, мускатний горіх.
Викласти в бульйон і варити на повільному вогні 10 хвилин.
На іншій сковороді обсмажити борошно з вершковим маслом, додати сметану, розмішати і проварити пару хвилин.
Тонкою цівкою, розмішуючи до однорідності, ввести 2-3 черпаки бульйону в борошно. Суміш повинна стати рідкою, щоб її без проблем перелити в каструлю з грибами.
Проварити суп до закипання.
Картопля, тушкована з білими грибами:
Як приготувати?
Цибулю дрібно нашаткувати, викласти в сковороду з розігрітою рослинною олією, додати відварені гриби. Обсмажувати 5-7 хвилин. Додати води, закрити кришкою і тушкувати ще 15-20 хвилин.
Додати моркву нарізану соломкою. Перемішати.
Додати картоплю кубиками. Перемішати, посолити. Додати води, закрити кришкою і тушкувати до готовності картоплі.
Викласти в тарілки й посипати дрібно нашаткованою кропом.
Жюльєн з білими грибами:
Як приготувати?
Гриби вимити, відварити й обсушити. Нарізати скибочками. Обсмажити на рослинній олії і дрібно нарізаною цибулею.
Сметану підігріти, посолити й додати борошно. Варити до загустіння.
Гриби викласти в форми, залити сметанним соусом. Посипати тертим сиром.
Запекти в розігрітій до 200 градусів С духовці 7-10 хвилин. Подавати гарячим.
Якщо у вас не має алергії, кисломолочні продукти, особливо кефір та йогурт, можуть бути корисними для кишківника. А при непереносності лактози також є шанс знайти альтернативу, але краще попередньо проконсультуватися з гастроентерологом, передають Патр...
Бобові (квасоля, сочевиця, арахіс, нут, горох) багаті білками, що допомагають шкірі регенерувати і довше залишатися молодою. Про користь бобових у раціоні розповіла дієтологиня Оксана Скіталінська, передають Патріоти України. За її словами, бобові мают...